Dekorasyon

Ofis Dekorasyonu ile Motivasyonunuzu Arttırın!

En Trend Ofis Dekorasyon Önerileri

Dekorasyon her yaşam alanında bizler için önem arz ediyor. Günümüzde ofisler hayatımızın bir parçası.

Duvar dekorasyonu, ofis çalışanları ve ziyaretçiler üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Duvarlarda firma logosu bulunması kurumsal renklerinizi taşıması çalışanların grup bilincini arttıran, etkisi büyük ama küçük ayrıntılardandır.

Ayrıca firmanızın kurumsal kimliğini de öne çıkartmanızı sağlayacaktır.

Çalışılan ortamların dekorasyonu hem çalışılan ortamı güzelleştiriyor hem de çalışanlar için motivasyon sağlıyor.

Sizler için bu yazımızda en trend ofis dekorasyon fikirlerini derledik. Dekorasyonda kullanılacak pratik fikirlerle hem çalışma alanlarınız güzelleşecek, hem de daha enerjik çalışma ortamları yaratacaksınız.

ofis dekorasyonu önerileri
Ofis Konsepti

Renklerin Motive Edici Etkisini Keşfedin

Renkler hayatımızın bir parçası. Renklerin psikolojik etkileri olduğu ve renklerin dili ve anlamı olduğu bilinen bir gerçek. Günümüzde sektörler markalarını yaratırken renklerin gücünden yararlanarak mekanlarını dekore ederler.

Ofis gibi çalışmanın odak noktası olduğu alanlarda, motivasyonu güçlendirecek, zihin açan canlı renkleri kullanmak çalışma azmini uyandıracaktır.

İnsanların üzerinde renklerin etkisi il önce sıcaklık ve soğuk etkisidir. Sarı ve tonları sıcak olarak etkilerken, mavi ve tonları soğuk bir etki yaratacaktır.

Ofisinizde biraz çizgilerin dışına çıkarak ateş kırmızı duvarlar dekore edebilirsiniz. Kırmızı enerjisi çok yüksek tutku, heyecan ve sıcak duyguları uyandıran etkisi ile motive edici olacaktır. Ofis dekorasyonu için sıcak renkleri kullanmaktan kaçınmayın!

Güneşin enerjisini duvarlarınıza taşımak isterseniz sıcak sarı ve turuncu tonunda olan renkler ofisinize yakışacaktır. İlham verici bu renkleri ofis dekorasyonu için kullanarak zekayı hareket geçiren ve ortama neşeli bir hava katan etkisini hissedin.

Ofislerinde resmiyete önem verenler için güven veren ve otoriteyi temsil eden siyah renk oldukça fazla kullanılıyor. Siyah kullanırken tüm duvarlar için kullanmaktan kaçınarak ortamın tamamen siyah gözükmesini engelleyebilirsiniz.

Ofis dekorasyonu için duvarlarınızı yenilerken enerji kayıplarının önüne geçmek için %80 ısı ve %60 ses yalıtımı sağlayan Ventrawall ürünlerimiz ile tanışın! Her yüzeye kolayca uygulanabilen ürünlerimiz astar gerektirmez ve uygulaması çok kolaydır!

Ventrawall ürünleri tamamen doğal %100 pamuktan oluşur, yüzlerce renk seçeneğini size kimyasal olmadan sunar. Işık koordinasyonu sağlayarak harika ofisler yaratmanızı sağlar.

Ofis içi dekorasyon önerileri
Ofis Tasarımı

Motive Edici Etkiler İçin Bunları Unutmayın!

Ofis ortamını daha motive edici dekorasyon fikirleri ister misiniz? O zaman duvar yazıları kullanarak motivasyonu arttıran detaylar kullanabilirsiniz.

Ofis dekorasyonu için duvar yazılarınızda ilham verici sözler, ünlü düşünürlerden bir kaç cümle kullanabilirsiniz.

Duvar yazıları yanında duvar dekorasyonunu güçlendirmek için ünlü tablolar da kullanabilirsiniz. Daha yaratıcı bir duvar hayali kuruyorsanız pamuk duvar kaplaması ile istediğiniz şekli verebilir, manzara benzeri duvarlar dekore edebilirsiniz. Birden fazla rengi kombine ederek daha farklı bir atmosfer tasarlayabilirsiniz.

Duvarlarınızın ilham verici etkisini Ventrawall mineralli taş ile arttırabilir pozitif enerjiyi ofis ortamında hissedebilirsiniz.

Görsellik Her Zaman Önemli!

Ofis tasarımı yaparken büyük çiçekli bitkilere yer vererek doğanın enerjisini dekorasyonunuza katabilirsiniz.

Sade ve şık bir ofis dekorasyonunu büyük bitkiler ile canlandırabilirsiniz. Sarmaşıklar da ofis dekoruna yakışan detaylardan yalnızca birisi. Ferah ve taze hissettiren huzurlu ortamlar için bitki kullanımına yer verin!

Aydınlatma ürünleri için sık kullanılan bilgisayar masalarının üzerine konumlandıracağınız kolye avizeler, ofis girişinde kullanacağınız büyük bir aydınlatma hem şık hem de zengin bir görüntü yaratacaktır.

Toplantı Salonlarında Motivasyon Önemli!

Ofis dekorasyonu tasarımlarında toplantı salonlarında tasarımlarda abartıya kaçmamak gereklidir. Toplantıya katılan çalışanların dikkatini dağıtacak dekorasyon fikirlerinden kaçınmalısınız. Aynı zamanda ortam renk ve konseptin uyku getirmeyecek, iç açıcı olması için iyi aydınlatılmış bir alan yaratılmalıdır.

Ofis Dekorasyonu 2022
Ofis dekorasyonu önerileri

Toplantı salonlarında daha büyük masalar kullanılacağından burada da büyük aydınlatma ürünlerine yer vermeyi unutmamalısınız. Önemli kararların alındığı ve sorunların çözüldüğü toplantı salonlarında kullanılan renk ve mobilya uyumu performans ve verimliliği etkileyen önemli dekor ayrıntıları.

Toplantı odasında kullanılan mobilya ve renklerin ofisin diğer alanları ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Modern bir ofis dizayn ediliyorsa bu alanda da modern bir dizayn olmalıdır. Aksi halde konsept olarak uyumsuz bir görüntüye neden olacaktır.

Ofis dekorasyonu içerisinde yönetici ofisi özellikle tüm personeli görebileceği yerde konumlanmalı ve daha farklı bir mimari tarzda dekore edilmelidir. Yönetici odası dekorasyonunda kullanılan sıcak renkler daha pozitif etki yaracaktır. Diğer yandan canlı çiçekler ve sanat eserleri gibi ayrıntılar ile görselliği ön plana çıkarabilirsiniz.

Ofis dekorasyonu, çalışanları ve ziyaretçilerinizi doğrudan etkileyen bir unsur olduğu için oldukça önemli olduğunu unutmayın.

Selim

İşletme mezunu olan selim aslan, 5 senedir firma ve web sitelerine e-ticaret, google, seo ve dijital pazarlama üzerine danışmanlık verip içerik üreticiliği yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu