Dekorasyon

5 Adımda Evinizde Kitap Okuma Köşesi Yaratın!

Kitap Okuma Köşesi Tasarlayın!

Kitap okumanın faydaları arasında elbette günlük hayatın koşturmacasından kaçtığımız bir kaç dinlendirici dakika var.

Evlerinizde kitap okumak için yer açın! Kendinize ayıracağınız bu keyifli köşeler ile kitap okuma deneyimini daha verimli hale getirebilir, ev içi dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz.

Hayalinizdeki rahat ve ferah kitap okuma köşesini yaratmak için önerilerimizden yararlanın!

Kitap okumanın faydaları için verimli köşeler yaratın!

kitap okuma köşesi dekorasyon
Kitap Okuma Köşesi Dekoru

Hayallerinizdeki Gibi Bir Köşe!

Hiç şüphesiz ki kitap okumak entelektüel ve kişisel gelişim açısından önemli bir alışkanlık. Bu alışkanlığınızı sürdürürken, kitap okuma alanınızı dekore edebilirsiniz.

Dilediğiniz gibi bir okuma köşesi yaratmak için öncelikle evinizle uyumlu bir konsept düşünmekle başlayın. Evinizde hangi köşeyi kitap okuma köşesi olarak hayal ediyorsunuz?

Okumayı sevenler için elbette en önemlisi kitaplık seçimi. Kitap severler için kitapları bir hazine! Evlerinde yer olmayanlar için duvara monte ürünler çok kullanışlı olacaktır. Evinizde bolca kitapları olanlardansanız büyük bir kitaplığa ihtiyacınız olacaktır.

İkinci önemli adım ise koltuk seçimi olacaktır. Konforlu alanınız için rahat bir koltuk tercih etmelisiniz. Berjer ya da bol minderli bir koltuk kullanmak isteyebilirsiniz. Kitap okuma köşesi için puf ile birlikte satılan koltuklar daha işinize yarar olacaktır. Böylece ayaklarınızı uzatacağınız rahatlığa sahip olacaksınız.

Bol güneş alan bir köşeyi seçtiyseniz aydınlatma ihtiyacınız olmayabilir. Fakat gece saatleri okuyucu iseniz aydınlatma sizin için önemli olacaktır.

Aydınlatma elbette okuma köşelerinde hayati öneme sahip. Doğru ışıkla tasarlanarak göz yorucu bir durumla karşılaşmamalısınız.

kitap okuma köşe dekorasyonu
Kitap Okuma Köşesi Tasarımı

Konforu Bu Köşede Hissedeceksiniz!

Kitap okuma köşesi için en çok tercih edilen alanlardan birisi merdiven altı gibi evlerin kuytu alanlarıdır. Merdiven altlarınızı bu şekilde değerlendirerek oldukça hoş bir dekorasyon sağlayabilirsiniz.

Yatak odanızda kitap okumaya yer açın! Yatağınızda kitap okumaktan hoşlanmıyorsanız bu fikir tam size göre! Yatak odanızdaki pencerenin önünü dekore ederek harika bir köşe yaratabilirsiniz.

Bir çalışma odasına sahipseniz kitap okuma alanı yaratmanız daha kolay olacaktır. Kitaplığınızın önüne koyacağınız rahat bir koltuk ve küçük bir sehpa ile kendinize özel bir köşe yaratabilirsiniz.

Küçük dekorasyon ürünleri ile ortamın daha şık gözükmesini sağlayan bir dekorasyon sağlayabilirsiniz.

Müzik benim için olmazsa kitap okuyamam diyenlerdenseniz kitap okuma köşenize müzik çalar ekleyebilirsiniz.

Evinde şömine olanlar daha şanslı! Şömine önleri bu dekorasyonu yaratmak için harika bir alan. Sallanan bir sandalye ve yumuşak bir battaniye ile harika bir konsept elde edebilirsiniz.

Zeminde ayaklarınızın altına sereceğiniz yumuşak halılar konforunuzu arttıran detaylardan olacaktır.

Kitap Okuma Köşesi Dekoru
Kitap Okuma Köşesi Dekorasyonu

Size Özel Huzurlu Bir Ortam Tasarlayın!

Hava nasıl olursa olsun, yağmurun dinginliği ya da güneşin sıcaklığı… Bir kahve eşliğinde kitap okumayı kim sevmez ki?

Kitap okumak için sessizliği tercih edenler için Ventrawall pamuk duvar kaplama ürünlerimizi öneriyoruz.

Yüzlerce renk seçeneği ile dilediğiniz renk kitap okuma köşesi yaratmanızı sağlayan Ventrawall duvar kaplaması ürünlerimiz %60 ses yalıtımı sağlayarak size rahat bir okuma deneyimi sağlar. Üstelik %80 ısı kayıplarını önleyerek sizi enerji kayıplarından korur.

%100 pamuk, kolayca her yüzeye uygulanabilir Ventrawall duvar kaplamaları ile daha sakin, huzurlu ve doğal kitap okuma köşeleri tasarlayın!

Dingin ve huzurlu renkler seçerek bu alanın rahatlatıcı etkisini arttırabilirsiniz. Seçtiğiniz renklerin uyumu ruh halimizi yansıtacağı için uzun vadede huzurlu hissedebileceğiniz renkleri seçmeye özen gösterin.

Yeniliğe Açık Fikirler!

Evlerinizde yaratacağınız kitap okuma köşesi için sehpa, rahat bir koltuk ve abajur yeterli olacaktır. Sıradan fikirlerden hoşlanmıyorsanız çok ilginç tasarımlara sahip mobilyalar ile köşenizin tasarımına sıra dışı özellikler ekleyebilirsiniz.

Kitap şeklinde tasarlanan sehpalar, kol kısımları raf şeklinde tasarlanmış berjerler, ünlü düşünürlerin küçük heykelleri, sallanan şık sandalyeler ya da ayaklarınızı uzatmak için küçük bir puf, duvara monte edilebilen ilginç tasarımlı kitaplıklar ile oldukça ilginç bir köşeye sahip olabilirsiniz.

Kitaplığınıza koyacağınız ilginç aksesuarlar da köşenizi daha iyi gösterecek ayrıntılardan birisidir.

Tütsü ve mum gibi mistik dokunuşlar ile ortamın havasını değiştirebilirsiniz. Küçük kaktüsler ile ortamı doğal bir ortam yaratabilirsiniz.

Kitap okurken ihtiyaç duyacağınız eşyaları yakınınızda bulundurmak için küçük bir sehpa işinizi büyük ölçüde görecektir. Altını çizmek istediğiniz metinler isterseniz kaleminiz, kahveniz için bir kupa altılığı, fazladan bir kaç kitap ile ihtiyaçlarınızı yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Selim

İşletme mezunu olan selim aslan, 5 senedir firma ve web sitelerine e-ticaret, google, seo ve dijital pazarlama üzerine danışmanlık verip içerik üreticiliği yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu