Dekorasyon

8 Salon Dekorasyon Ürünleri ile Yeniliğe Işık Tutun!

Salon dekorasyon ürünleri ile salonunuzda köklü bir değişiklik yapmak için daha fazla beklemeyin!

Salon Dekorasyon Fikirleri

Tebrikler! Salonunuzu tekrar dekore etmeye karar verdiniz. Peki, izlemeniz gereken adımlar nelerdir? Sonsuz seçenek denizinin içinde kaybolmuş, hatta çıkış için bir yol arıyorsunuz ve salon dekorasyon ürünleri arasında aradığınızı rahatça bulamıyor musunuz?

Sizin için hazırladığımız bilgilere göz atın.

İster evinizi yeni döşeyin, ister uzun zamandır içinde yaşadığınız evi tekrar dekore edin; dekorasyon, üzerine uzun düşünülmediği zaman sizi hızlıca pişman edebilir ve yüksek maliyetler harcamanıza pişman edebilir.

Salon dekorasyon fikirleri arasında kendi zevkinize uygun ve evinize en çok hitap edecek birçok seçenek arasında kaybolmuş gibi hissediyor olabilirsiniz. Ev dekorasyonu denince, birçok farklı seçenek çıkabilir ve kafanızı daha çok bulandırabilir.

Sizin için salon dekorasyon fikirleri hazırladık ve umarız ki kısayolu göstermiş oluruz!

Tarzınızı Belirleyin

Salon dekorasyon ürünleri arasında seçim yapmak gerçekten de zor olabilir. Evinizi yeni dekore ediyor olmanız ya da uzun yıllardır yaşadığınız evinizde değişiklik istiyor olabilirsiniz; her iki türlüsü için de öncelikle tarzınızı belirlemeli ve buna göre bir yol izlemelisiniz.

salon dekorasyon ürünleri

Salon dekorasyon önerileri arasında tarzınızı seçtikten sonra, belki değişikliği gerçekleştirmesi için birinden yardım almak isteyebilirsiniz; ya da kendiniz ilgilenmek istiyor olabilirsiniz. Her ikisi için de, öncelikle bir bütçe belirlemeli ve doğru bir sonuç almak için kesin adımlar atmalısınız.

Salon Dekorasyon Önerilerine Dikkat Edin

Alışverişe çıkmadan ve köklü bir değişikliğe gitmeden önce, salonunuza dikkatli bakın ve neleri sevip neleri sevmediğinize dikkat edin. Belki berjerinizin gözünüze sıkıcı gelmesinin sebebi üzerindeki kırlentidir? Yeni bir berjer almak yerine yeni bir kırlent satın alıp, berjerin üzerine bir TV battaniyesi atarak daha masrafsız bir değişiklik yaratabilirsiniz.

TV ünitenizi çok kullanışsız mı buluyorsunuz, çok demode mi? Aslında size sunduğu saklama alanından oldukça memnun olmanıza rağmen, tarzı artık hoşunuza gitmediği için değiştirmek istiyor olabilir misiniz? Evde kolayca TV ünitenizin rengini değiştirebileceğinizi düşünün ve büyük bütçeler ayırmadan salonunuza yeni bir hava katın!

Evinizi yenilemeden önce sevmediğiniz şeylerden iyice emin olmalı ve tekrar aynı hatalara düşmemelisiniz. Koltuğunuzun kumaşı çok kir tutuyor olabillir ve temizliğiyle uğraşmaktan bıkmış olabilirsiniz, eğer öyleyse bir dahaki seçiminizde neyi tercih etmemeniz gerektiğine dair bir fikir edindiniz bile!

İnternete Göz Atın

Salon dekorasyon önerileri o kadar fazla ki, her şeyden önce bunlara göz atıp sevdiğiniz ve size hitap eden salon dekorasyon fikirlerinin fotoğraflarını toplayıp depolamanız sizi bir adım öne taşıyacaktır. Daha önce hazırladığımız yazımızdaki ev dekorasyon önerilerine göz atmak için tıklayın.

Tarzınızı belirlemek çok zordur ve sonsuz seçenek denizinin arasında kaybolmak gerçekten çok olasıdır; bu yüzden işlerinizi aceleye getirmeyin. Kendinize bunun için zaman ayırın ve kafanızı bulandırmak yerine her gün 1 saatinizi ayırarak araştırma yapın ve en son topladığınız sonuçlar arasından kararınızı verin.

Evdeki Herkesin Fikirlerini Alın

Her evde dekorasyona daha meraklı ve biraz “dekorasyondan sorumlu bakan” olan illa ki bir kişi vardır. Bu belki siz, belki eşiniz, belki de çocuğunuz olabilir. Evinizi paylaştığınız kişiler bu yenilik sürecine dahil olmak istemeyebilir ve ne sorarsanız sorun “sen bilirsin” diyebilir. Evet, acınızı paylaşıyoruz…

Sizin bilip satın alacağınız mobilyalar ya da dekorasyon öğeleri hakkında ilerleyen zamanlarda olumlu ya da olumsuz fikirleri olacağını ve belki de memnun kalmayacaklarını unutmayın. Her ne kadar bu işlere dahil olmak istemeseler de, onların da sizinle aynı evi paylaştığını ve kendi fikirlerini beyan etmelerine ihtiyacınız olduğunu belirtin.

Evinizdeki İpuçlarına Dikkat Edin

Salon dekorasyon fikirleri arasında ne istediğinizi ararken; eğer salonunuzda köklü bir değişiklik yapacaksanız birçok mobilya seçeneği arasında seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Evinizdeki koltuk belki de eşinizin sırtını ağrıtıyordu, hatırladınız mı? Bu yüzden dahil olmak istemeseler bile evdeki herkesi dahil edin ve herkesin seveceği seçimleri birlikte yapın.

Sakar olabilirsiniz ve yürürken sert köşeli mobilyalara çarpıyor olabilirsiniz. Bu gibi bilgileri göz önünde bulundurarak salon dekorasyon ürünleri seçiminizi evinizde zaten bulunan eşyalardaki şikayetçi olduğunuz noktalara göre yapmak işinizi kolaylaştıracaktır.

İhtiyaçlarınızı Belirleyin

Mevcut mobilyalarınız çok toz tutuyor ve her gün silinmek mi istiyor? Ya da çok beğenseniz bile sandalyenizin ayakları kırılıp duruyor mu? Salonunuzda neyi eksik gördüğünüze karar verin ve ona göre bir seçim yaparak işinizi şansa bırakmayın.

salon dekorasyon ürünleri

Bir evde ne kadar depolama alanı olursa, o kadar çok saklama alanı ihtiyacı doğar. Belki şimdilik ihtiyacınız olmadığını düşünebilirsiniz ama çocuğunuz büyüdüğünde saklamak istediği birçok eşyası olabilir ve bunlar için daha sonrasında saklama alanına ihtiyaç duyabilirsiniz.

Koltuğunuzu çok seviyorsunuz fakat süngerleri eskidiyse, süngerini kolayca yeniletebileceğinizi ve bunun sayesinde büyük masraflardan kurtulabileceğinizi unutmayın. Köklü bir değişiklik için büyük paralar harcamanıza her zaman gerek olmayabilir.

Aynı Anda Yapılabilir Mi?

Salon dekorasyon fikirleri arasında seçiminizi yaptıysanız, geriye en önemli diğer iki şey kalıyor: Bütçe ve zaman. Her şeyi aynı anda yapmanıza yetecek bir zamanınız ve bütçeniz var mı? Bunu iyi planlayabilecekseniz, hazır başlamışken her şeyi bir anda bitirmek sizi her zaman rahatlatacaktır.

Eğer her şeyi aynı anda yapmaya bütçeniz yetmiyorsa, aşamalar halinde bir değişiklik yapmak daha kolay gelebilir. Kendinizden emin olduğunuz zamanlarda yavaş yavaş değişiklik yapabilir, her şeye daha çok hakim olabilirsiniz.İşlerinizi yarım yarım yapmak daha az vakit ayırmanızı gerektirdiği için işlerinizi daha rahat halledebilirsiniz.

Duvarlarınızı Yenileyin

Duvarlarınızı yenilerken %100 pamuk boyayla bir anda tanıştınız ve tüm bildiklerinizi unuttuğunuzu düşünsenize! Duvar boyasının temizliğinden, pandemi döneminde eve usta sokmaktan, duvar kağıdının kısa ömründen sonra %100 pamuktan üretilen ve hiçbir kimyasal içermeyen bir duvar kaplama ürünüyle tanışmak ister misiniz?

Salon Dekorasyon Önerileri
Salon Dekorasyon Önerileri Ventrawall

%80 ısı yalıtımı ve %60 ses yalıtımı özelliği sayesinde hem yenilik hem duvar dekorasyonu yapmanızı sağlamakla kalmayıp; kir tutmaması ve böcek barındırmaması özellikleri ile de evinizde yapacağınız en mantıklı alışveriş Ventrawall olacak!

Merve

4 senedir içerik üreten Merve, İşletme mezunudur. Çeşitli firma ve internet sitelerine E-Ticaret, SEO ve Dijital Pazarlama danışmanlığı vermekte ve bu bağlamda içerik üretmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu