Dekorasyon

2022’de En Trend Duvar Renklerini Keşfedin!

Her Odanızla Uyumlu Duvar Renkleri Hayal Edin!

Evinizin dekorasyonunu yenilemek için elbette ilk adım yeni bir renk seçimi. Mobilyalarınızı seçmeden önce duvarlarınızın rengine karar verdiniz mi? Renk kataloğuna bakmadan önce dekorasyonda hangi renklerin moda olduğunu keşfedin! Her ortam için doğru kombinasyonu bulmanız için sizler için yazdık.

Duvarların rengini değiştirmek artık zor değil! Ön hazırlık bile gerektirmeden nasıl duvarlarınızın rengini değiştirebileceğinizi öğrenmek için yazımızın devamını okuyun!

İşe Koyulmadan Önce Bunlara Dikkat Edin!

Evinizi dekore etmeden önce eviniz için bir konsept düşünmeli ona göre başlamalısınız. Evinizin genel havası içerisinde tek bir tarzı yansıtarak uyumlu bir dekorasyon yaratırsınız.

Dilerseniz bohem bir dekor dilerseniz country bir hava yaratabilir ya da modern çizgileri olan evler yaratabilirsiniz. Evin konseptine karar verdikten sonra renklere ve mobilyalara karar vermeniz daha kolay olacaktır.

Rahatlatan Renkleri Keşfedin!

Yatak odalarımız elbette huzuru ve rahatlığı bulmak istediğimiz nokta. Bu alanları dekore ederken önemli olan dingin ve huzurlu renkleri tercih etmeye özen gösterilmesidir.

Çok canlı renkler yatak odalarında tercih edilen bir dekorasyon fikri değildir.

Yatak odanızda kullanacağınız soğuk tonlardaki renkler ile daha sakin bir ortam yaratabilirsiniz. Bunun için soğuk gri, açık mavi, sakız beyazı, soğuk mor tonları, dingin gri, buz mavisi ya da antrasit duvar rengi gibi renkleri tercih edebilirsiniz.

Duvar renkleri denildiğinde soğuk renkler insanı dinlendiren bir etkiye sahiptir. Ayrıca yüzeylerin ölçüsünü küçük göstererek ortamı daha ferah ve geniş gösterme etkisi bulunur. Psikolojik olarak serinlik ve huzur verici duygular uyandırır.

Bu nedenlerden dolayı yatak odalarında soğuk renkleri tercih ederek daha iyileştirici etkiyi uyuduğunuz ortama taşıyabilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyonu
Yatak Odasında Huzurlu Duvar Renkleri

Evin En Çok Kullanılan Alanında Yeniliği Hissedin!

Evde en çok kullanılan alan hiç şüphesiz oturma odalarımız. Bu nedenle bizleri en çok düşündüren oturma odası dekorasyonuna karar verebilmek.

Misafirlerimizi ağırladığımız ve en çok zaman harcadığımız bu alanlarda duvar renkleri seçimi önemli hale geliyor.

Dekorasyonunuza uygun renk seçimi altın kuralınız olmalı. Klasik tarz koltuklarınız ile beyaz tonları tercih etmek daha uygunken, bohem evlerinizde kahve ve yeşil tonları kullanmak daha doğru olacaktır.

Nötr duvar renkleri seçerek modaya her daim uygun bir ortam yaratabilirsiniz. Ahşap mobilyalar kolayca eskimez ve her dekorasyon fikrine kolayca uyum sağlayacaktır.

Modern bir tarz oturma odası dekore etmek istiyorsanız kırmızı ve gri gibi soğuk ve sıcak renkleri birlikte kullanarak ikonik bir görünüm elde edebilirsiniz. Dilediğiniz iki rengi farklı duvarlarınıza uygulayarak farklı bir hava verebilir ya da sadece televizyon ünitesinin arkasını daha koyu bir renk ile farklı bir hava da yaratabilirsiniz.

Uyumlu renkleri seçmek duvar renkleri ve dekor için elbette önemli ama birbirine çok yakın renkleri sürekli kullanmak da bu alanda göz yorucu olacak ve o renkten kısa süre sonra sıkılmanıza neden olacaktır. Bu sebepten mobilya ile kombine ederken seçtiğiniz rengin en koyu tonu ile en açık tonunu tercih ederek daha uyumlu bir görüntü elde edebilirsiniz. Örneğin koyu gri koltuklarınıza dingin gri duvar renkleri ekleyerek modern ve şık bir dekorasyon sağlarsınız.

Oturma Odasında Dekorasyon Fikirleri
Oturma Odası Duvar Renkleri

Çocuk Odalarında Enerjiyi Hissettiren Renkler!

Dekorasyonu en sevimli ve eğlenceli olan elbette çocuk odaları. Hem sizin hem de çocuğunuzun yaratıcılığını özgürce konuşturabileceği bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

Çocuk odalarında yaş aralığına göre renk seçimi oldukça önemli. Erken çocukluk döneminde daha pastel tonlar tercih edebilir, çocuğunuz büyüdükçe daha canlı renklere geçiş yapabilirsiniz.

Çocuk odalarında en çok kullanılan renkler sıcak renklerdir. Çocuk odasında duvar renkleri olarak; sarı sıcak, turuncu, canlı yeşiller, parlak mavi ve pembeler kullanabilirsiniz.

Çocuk duvarlarını düz bir şekilde boyamak yerine geometrik desenlere yer verebilir ya da bir kaç farklı duvar renkleri ile dekorasyonu enerjik hale getirebilirsiniz.

Duvar renkleri için çocuğunuzun yaratıcılığını arttıracak, enerjiyi yansıtan renklerden seçmeye özen gösterin.

Çocuk odası dekorunda duvar renkleri
Çocuk Odası Dekorasyonunda Duvar Renkleri

Tüm Duvarlar Ventrawall ile Zahmetsizce Yenileniyor!

Tüm iç cephelerinizde güvenle kullanabileceğiniz %100 pamuk Ventrawall ile tanışın!

Ventrawall duvar boyası insan sağlığına zarar vermeyen, zararlı kimyasal maddeler barındırmayan, kanserojen ya da alerjik madde içermeyen doğal bir duvar kaplaması ürünüdür.

Renklendirici maddeler içermeyen ve doğal selüloz, doğal mineraller ile üretilen Ventrawall ile evinizin tüm duvarlarını ve tavanı yenileyebilir, dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Her yüzeye kolayca astar olmadan uygulayabilirsiniz.

Ürünlerimiz %60 ses yalıtımı sağlarken, %80 ısı yalıtımı sağlar. Rutubet ve nem sorununun önüne geçer kolayca tamir edilir.

Ventrawall ile tanışmak için tıklayın!

Alptuğ

Merhaba, ben içerik dünyasından Alptuğ, Dekorasyon ve yaşam tarzından etkilenen bir içerik yazarıyım. Doğru içeriği doğru kişilere ulaşmasına yardımcı olurum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu