Dekorasyon

Boya ile ısı yalıtım yapılır mı?

Isı yalıtımı, yazın sıcak havanın sıcaklığından kaçmak, kışın ise işe soğuk havanın getirdiği yüksek elektrik faturalarından, doğal gaz faturalarından kurtulmak için insanoğlunun aklını kurcayalan tek soru boya ile ısı yalıtımı ve ses yalıtımı yapılabilir mi?

Isı Yalıtımı Nedir?

Isı yalıtımı, binaların yapım aşamasında bir yalıtım malzemesi kullanılarak, evlerin sıcaklığını dengeleyerek dış etkenlerden korumasına denir. Soğuk kış günlerinde ya da sıcak yaz günlerinde, Ventrawall evin ısısını dengeleyerek dış faktörlere karşı koruma sağlar.

Yalıtım malzemeleri, tüm evlerin dış cephelerinde kullanılsa da; bazı şehirlerde daha fazla önem arz ederken bazı şehirlerde daha önemlidir. Örneğin, Erzurum’da yapılan bir inşaatın dış cephe boya ile ısı yalıtımı oldukça büyük bir önem arz eder; çünkü kış ayları çok çetin ve soğuk geçer. Öte yandan, Antalya’da yapılan bir binanın dılş cephe mantolamasına çok önem verilmez, daha çok iç cephe yalıtımına önem verilir. Kış ayları genel olarak akdeniz ve ege bölgesinde daha ılıman geçer.

Yalıtım hakkında en yanlış bilinen gerçeklerden biri, evi soğuklardan korumasıdır. Yalıtım yaparak evinizi sadece soğuktan değil, yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarından da koruyabilirsiniz. Bu yüzden kışın soğuğun az olduğu bölgelerde olduğu kadar, yazın sıcağın hissedildiği bölgelerde de yalıtım malzemeleri kullanılması gerekmektedir.

Isı Yalıtımı
Ventrawall uygulanmış duvar ile normal duvar boyası ısı yalıtım karşılaştırması

Ventrawall’in Isı Yalıtım Faydaları Nelerdir?

Ventrawall evinizi hava koşullarının değişken etkilerine karşı duvarlarınızda bir kalkan görevi görerek korur. Bu ne demek? Dışarıda hava çok soğuksa, duvarlarınızda bulunan Ventrawall pamuk sıva sayesinde bu daha az hissedilebilir; eğer çok sıcaksa evinizde dışarıdan gelen soğuk havanın içeri girmesini engeller.

Eğer binanızın yalıtımı iyi değilse, evinizin ısısını dengelemek için tüm gün yakıt harcamak zorunda kalabilirsiniz. Bu da yüklü yakıt harcamalarından kaynaklı yüksek elektrik faturası ya da doğalgaz faturası ile karşılaşmanıza sebep olabilir. İşin özü, Ventrawall ile hem evinizin sıcaklığını dengeleyebilir; hem de faturalardan tasarruf edebilirsiniz.

Isı Yalıtımlı Boyası Nedir?

IVentrawall boya, uygulandığı yüzeyde duvar veya tavanlarınızda bir yalıtım kalkanı oluşturarak evinizin ısısını dengeler. Piyasadaki çoğu yalıtımlı olduğunu iddaa eden duvar boyaları, yüksek fiyat ve düşük yalıtım oranı sebebiyle fazla tercih edilmemekte; edilse bile beklenilen etkiyi vermemektedir.

Boya, yüksek kimyasal maddeler içerdiği için evinizde sizin ve sevdiklerinizin sağlığını tehlikeye atabilir. Bu malzeme dışında, yalıtım için piyasada bulunan birtakım uygulamalar olsa da; çoğu hem çok zahmetli, hem çok maliyetli, hem fazla vakit harcamanız gereken şeyler olabilir.

Ev Isı Yalıtım Malzemeleri Mağazası

Yalıtım malzemelerini; fiyat, kalite ve yangına dayanıklılık gibi testleri başarı ile geçmiş firmalardan bu hizmeti almanızı tavsiye ederim. Antalya ısı yalıtım ustası olarak sizlere yalıtım malzemeleri mağazası haritasını paylaşıyorum. Ventrawall pamuk duvar boyası hem ısı hemde ses yalıtımı sağlar.

Ventrawall Isı Yalıtım Fiyatları

Isı yalıtım, metrekare fiyatı, m² (metrekare) birimi olarak 5 m² için KDV dahil 59.90 ₺ iken, 16,5 m² için KDV dahil 439,90 ₺ minumum duvar boyası fiyatlarıdır. Maksimum metrekare duvar kağıdı fiyatları 5 m² için KDV dahil 299.90 ₺ iken, 16,5 m² için KDV dahil 990,90 ₺ seviyesine ulaşmıştır.
2021 yalıtım malzemeleri fiyatlarında oldukça uygun bir piyasa seyrederken, artan ekonomik nedenlerden dolayı 2022 malzeme fiyatlarını etkilemiştir.

Ses ve Isı Yalıtımı Ventrawall ile Yapılır!

Ses ve ısı yalıtımı yapmak istiyor ve bütçenize uygun ısı yalıtımı malzemelerini bulamıyor musunuz? Sizi Ventrawall ile tanıştıralım! Ventrawall, %100 pamuktan üretilen bir pamuk sıva, duvar boyasıdır. Ventrawall hiçbir kimyasal, kanserojen, alerjik ya da renklendirici içermez. Ventrawall doğadan alınan materyaller ile renklendirilir.

Ventrawall iç cephe duvar boyası ile tavan yüzeylerini kaplayabilirsiniz. Bunun için 2 mm kalınlığında uygulama yaparsanız; bu kalınlıktaki uygulama %80 ısı yalıtım ve %60 ses yalıtımı sağlar.

İç Cephe ısı yalıtım karşılaştırması
İç Cephe ısı yalıtım karşılaştırması

Ventrawall, %80 oranında bir ısı yalıtım elde etmenizi sağladığı için büyük oranda enerji tasarrufu yapmanızı sağlar. Böylece hem 2022 elektrik zamlarına karşı elektrik tasarrufu yapabilir, hem de doğaya verilen zararı en aza indirebilirsiniz.

Ses yalıtımı ile komşularınızın ya da sokağın gürültüsünü evinizden uzak tutarak daha rahat bir yaşam alanı elde edebilirsiniz. Ayrıca, evinizde oluşan sesi de dışarıya vermez.

Ventrawall, yalıtım özelliğinin yanında duvar veya tavan yüzeylerinde bulunan rutubet, küf, nem ve duvar çatlağı gibi sorunlu duvar yüzeylerini kapatır. Rutubet, küf ve nemi engelleyerek tekrarlamasını önler.

Astar ya da sıva gibi maliyetli ön hazırlıklara gelmeden kalmadan evinize uygulayabileceğiniz Ventrawall, dolgulu yapısı ve zengin renk skalası ile evinizi alışık olduğunuz görüntüden uzak, ikonik bir tasarıma büründürür. Ustaya gerek kalmadan, bir pazar öğleden sonra ailenizle birlikte duvarlarınızı Ventrawall ile yenileyerek uzun süredir hayalini kurduğunuz dekorasyona kolaylıkla kavuşabilirsiniz!

Cam, saten boya, duvar kağıdı, tuğla, beton, strafor, mermer, fayans; tüm yüzeyleri kolaylıkla Ventrawall ile kaplayarak değişim yapabilirsiniz.

Tüm ürünlerimizi görmek ve size en uygun Ventrawall yalıtım malzemelerine bakmak için mağazamızın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Tüm ürünler birbirleriyle karıştırılarak uygulanabilir. Ventrawall Pamuk Sıva uyguladığınız yüzeyde değişiklik yapmak isterseniz, ürünü sökmeden üzerine dilediğiniz uygulamayı yapabilir ya da ürünü sökerek başka bir duvara uygulayabilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız tüm videolara Youtube kanalımızdan göz atabilirsiniz. Ventrawall pamuk sıva nasıl uygulanır? gibi sorularınıza yanıt olabilecek videolarımızın dışında; ürünü daha yakından görerek tanıyabilirsiniz.

Alptuğ

Merhaba, ben içerik dünyasından Alptuğ, Dekorasyon ve yaşam tarzından etkilenen bir içerik yazarıyım. Doğru içeriği doğru kişilere ulaşmasına yardımcı olurum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu