Dekorasyon

Boya Badana ve Duvar Boyamanın 5 Püf Noktası

Yazın gelişi ile birlikte bahar temizlikleri yavaş yavaş başlamaya başladı. Bahar temizliği dediğimiz zaman ilk önce boya badana akla gelmektedir. Boya badana bir evi en temiz ve kusursuz gösterebilecek duvar boyasıdır. Halk arasında; badana yaptık evimiz buz gibi oldu söyleminde ki buz gibi, tertemiz bir görünüm kazanmasına denmektedir.

Boya Badana Öncesi Eşyaları Toplamak

Boya Badana Nasıl Yapılır?

Boya bana yaparken evin için tamamen boş olması ustanın işini kolaylaştırır. Veya eşyalarınızın üstünü branda ile örterek, koruyarak boyama işlemini yapabilirsiniz. Boya badananın maalesef böyle kötü bir yapısı var. Ama Ventrawall öyle mi? hayır tabii ki. Ventrawall pamuk sıva duvarlara uygulanırken hiçbir eşyanın yerinden kıpırdamasına gerek yoktur. Ventrawall pamuk sıva eşyaların üzerine damlayarak onları kirletmez. Kısacası Ventrawall uygulamak zahmetsizdir.

Hiçbir leke yapmaz. Boya badananın nasıl yapıldığına devam edecek olursak, eşyalar toplandıktan sonra cam kenarlarına ve laminat parke yüzeyine maskeleme bandı çekilerek korunmaya çalışır ama ne yazık ki her defasında yapılan badana muhakkak bir eşyanın üzerine damlar. Boya badana uygulaması çok zahmetli, meşakkatli bir eylemdir. Badana kireç gibi yanıcı kimyasal bir taştan yapılır.

Boya Badana Duvar Ustası

Güvenilir boya badana hizmeti satın almak için bulunduğunuz bölgenin google haritalar uygulamasına göz atarak en iyi badana ustasını bulabilirsiniz. İl, İlçe ve mahalle filtrelemesi yaparak iletişim kuracağınız ustaya yapılmış müşteri yorumlarına göz atarak iletişim kurabilirsiniz. Bende bu yazıyı sizlere yazarken sizin için bölgemde bulunan en iyi oylama almış Antalya Boya Badana Ustası haritasını sizinle paylaşıyorum.

Boya Badana Fiyatları

Badana fiyatları şu anda metrekare fiyat ortalama 6.00₺ – 10.00₺ olarak değişmektedir. Boyanacak oda sayısı, tek kat ve çift kat olmasına göre fiyatlar muhakkak ki değişiklik göstermektedir. Biz sizlerin boya badana, duvar boyası ve duvar kağıdı uygulaması yapmanızı önermiyoruz. Ustaya ayrı para, malzemeye ayrı para gibi birçok derdi var. Ventrawall pamuk sıvayı duymuşsunuzdur. Pamuk sıva kolay şekilde eşiniz, çocuklarınız ile duvarlarına uygulayabilirsiniz. Uygulama yaparken sadece 2 mm kalınlığında o

Duvar Boyası Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Duvar boyası yapmaya başlamadan önce zemine kesinlikle astar atmanız gerekmektedir. Bazen de tek kat boya yeteriz kalacaktır. Veya farklı bir renk üzerine boyama yapılacak ise vay halinize! kesinlikle zemine astar çekilmelidir. Astar, boya ile duvar arasında tampon görevi görmektedir. Ventrawall pamuk sıva duvarlarınıza uygulanırken herhangi bir astar veya zemin üzerinde farklı bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Ventrawall; cam, tuğla, seramik, metal gibi yüzeylere direk olarak uygulanabilir. Özellikle belirtmekte fayda var. Ventrawall hiçbir kimyasal madde içermez. ,

Duvar boyalarının içerisinde ne olduğunu bilmediğimiz o kadar fazla kimyasal madde var ki! duvar boyası uygulamanızı kesinlikle önermiyoruz. Unutmadan da eklemek istiyorum. Boya ile ısı yalıtımı yapılır mı? dediğinizi duyacağız sanırım. Ventrawall boya ile %80 ısı yalıtımı %60 ses yalıtımı sağlar. Evet yanlış duymadınız. Ventrawall, duvar boyasından ayıran en büyük özelliği ısı yalıtımı ve ses yalıtımı sağlamasıdır.

Doğru Boya Fırçası ve Boya Rulosu Seçmeniz Gerekir.

Tavan için ayrı, duvar için ayrı, kapı ve pencere kenarları için ayrı boy ve uzunlukta profesyonel boyacı rulo fırça seti almanız gerekmektedir.

boya badana fırça seti

Son boyama işlemini ise rulo ile yapmanız gerekir ki boya işlemi tamamlansın. Bir odayı boyamanız için neredeyse 3 adet boya fırçasına, rulosuna ihtiyacınız var. Su bazlı Ventrawall dekoratif pamuk duvar kaplamasını uygulamak için sadece plastik dekor malası gerekmektedir. Evet yanlış duymadınız Ventrawall için bir sürü fırçaya gerek yok. Sadece bir adet şeffaf plastik mala bu uygulama için yeterlidir.

Duvar Boyası Yaparken Titiz Davranın

Boya badana, duvar boyası yaparken dikkat etmeniz önemli detaylar var. Bunlardan birkaçı detay noktaları için detay fırça ve detay rulosu kullanmanız gerekmektedir. Eğer bu fırçalardan temin etmez iseniz boya badana her yere sıçrayacaktır. Boya badana veya boya yaparken fırçayı hep aynı yere uygularsanız tabir caiz ise duvarınız gölge gölge parçalı gözükecektir. Bizce boya badana, duvar boyası hatta ve hatta duvar kağıdı uygulamadan önce bir kez daha düşünün. Yıllardır alışagelmiş bildiklerimizden kurtulmamız hiç kolay değil biliyoruz. Ama Ventrawall pamuk boyayı bir kere uygulamanız için çabalıyoruz. İddia ediyoruz ki Ventrawall ile dünyayı değiştirmeye geldik.

Meraklıları için Ventrawall Pamuk Sıva Uygulama ve Tamir Videosunu sizlerle paylaşıyoruz. Youtube kanalımıza abone olmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın.

Alptuğ

Merhaba, ben içerik dünyasından Alptuğ, Dekorasyon ve yaşam tarzından etkilenen bir içerik yazarıyım. Doğru içeriği doğru kişilere ulaşmasına yardımcı olurum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu