GenelTeknoloji

Xiaomi’nin Yeni Güncellemesi MIUI 13’ü Tanıyalım!

Önümüzdeki günlerde tanıtımı yapılacak Xiaomi yeni güncellemesi MIUI 13 ile piyasaya iddialı bir giriş yapıyor!

Xiaomi, son birkaç yıldır gelişen teknolojiyi ekonomik bir yolla tüketiciye arz eden ürünleri ile pazardaki payını giderek büyütmeyi başardı. Senelerdir tahttan inmeyen, hatta deyim yerindeyse “kazık çakan” rakiplerinin tahtını geliştirdiği ürünler ile sallıyor!

Hemen hemen herkesin en az bir tane Xiaomi ürünü olduğu bu yıllarda, marka adının değil teknolojinin de önemli olduğunu ispatlar nitelikte ürünler tasarlıyorlar.

Akıllı saatten tartıya, telefondan robot süpürgeye, akıllı tirbüşondan robot cam sileceğine… Geniş ürün yelpazesiyle orta sınıfı 4 5 nesil öncesinin teknolojisinden kurtarıp son teknolojiyle tanıştırdı diyebilir miyiz?

Ekonomik olduğu kadar malzeme kalitesinin de ön planda olduğu Xiaomi ürünlerinde, bütçenin reklam yerine ürünlere giderek daha ulaşılabilir fiyatlarda tutulduğunu görmemek mümkün değil.

Son yıllarda telefon fiyatlarının uçup gitmesiyle beraber insanlar Xiaomi gibi hem ekonomik hem teknolojik telefonlar kullanmaya başladı. Apple tutkunlarını bile kendisine çeken Xiaomi, yeni güncellemesi MIUI 13’ü tanıttı.

Xiaomi’nin neredeyse tüm cihazları son güncelleme olan MIUI 12.5 sürümüne geçiş yapmıştı. Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun, yeni tanıtılan arayüzün yeni yıla kalmadan geleceğini bildirmişti. Öncelikle Çin versiyonuyla Çin’de yayınlanacak olan güncelleme, daha sonra dünya genelinde kullanılmaya başlanacak.

MIUI 13 ile Yeniliğe Hazır Olun

Android işletim sistemlerinin genel olarak arayüzlerinde kullanılan widgetlar, birkaç güncelleme önce IOS’a da gelmişti. Xiaomi, MIUI arayüzüne telefon kullanımını kolaylaştıracak widgetlar getireceğini belirtti. İdirmek için başka bir mağaza tasarlayacaklarını belirterek, ne kadar fazla sayıda widget geleceğinin ipucu verildi diyebiliriz.

Kontrol Merkeziyle Birçok Ayrıntıya Ulaşın

xiaomi

Xiaomi, MIUI 12 güncellemesiyle birlikte yeni tasarladığı kolay erişimli kontrol merkezini müşterilerine sunmuştu. Bildirimlere ulaşmak için kontrol merkezinde sağa, telefon kısayollarına ulaşmak içinse sola kaydırarak daha kolay bir kullanım hedeflenmişti.

MIUI 13 güncellemesiyle kontrol merkezinde bulunan erişim çubuklarını minimize ederek IOS gibi bir tasarım elde ediliyor. Sağlık, spor gibi bilgilerin yer alacağı yeni kontrol merkezi tasarımıyla göz dolduruyor.

“ToolBox” Araç Kutusu Özelliği

Eğer realme ya da OPPO markalarının telefonlarına aşinaysanız, bu telefonların arayüzlerinde kullanılan Akıllı Araç Kutusu’na aşinasınızdır. Xiaomi, MIUI 13 ile Akıllı Araç Kutusu’nu kullanıcının karşısına çıkarıyor. Telefonunuzun ekranının sağ da sol kısmında kullanabileceğiniz Araç Kutusu sayesinde sekmede yer alan uygulamalara kolay ve hızlı bir geçiş yapabileceksiniz.

Mi Launcher ile Tanışın

Ana ekran kısmını düzenleyen Xiaomi, MIUI 13 ile benzersiz efektleri karşımıza çıkarıyor. Launcher uygulamasına yükleyeceği bu efektler ile telefonunuzu tamamen kendi zevkinize göre kişiselleştirme şansını sunuyor.

MIUI 13’ün Kullanılabileceği Telefon Modelleri

Redmi Note 10 Pro
Redmi Note 10 5G
Redmi Note 10
Redmi Note 10S
Redmi Note 10 Pro Max
Redmi K40 Pro+
Redmi K40 Pro
Redmi K40
Redmi Note 9T
Redmi 9T
Redmi 9 Power
Redmi Note 9 5G
Redmi Note 9 Pro 5G
Redmi K30s
Redmi K30 Ultra
Redmi 9 Prime
Redmi 9i
Redmi 9
Redmi 9A
Redmi 9C
Redmi 10X Pro 5G
Redmi 10X 5G
Redmi-10X 4G
Redmi K30i 5G
Redmi K30 5G Racing
Redmi Note 9 Pro
Redmi Note 9
Redmi K30 Pro Zoom
Redmi K30 Pro
Redmi Note 9S
Redmi Note 9 Pro Max
Redmi 9
Redmi K20 Pro Premium
Redmi K30
Redmi K30 5G
Redmi K20 Pro
Mi 11X
Mi 11X Pro
Mi 11 Ultra
Mi 11 Pro
Mi 11i
Mi 11 Lite 5G
Mi 11 Lite
Mi Fold
Mi 10i 5G
Mi 11
Mi 10s
Mi 10T Pro 5G
Mi 10T 5G
Mi 10T Lite 5G
Mi Note 10 Lite
Mi 10 Youth 5G
Mi 10 Lite 5G
Mi 10 Pro 5G
Mi 10 5G
Mi 10 Ultra
Mi Note 10
Mi Note 10 Pro
Mi CC9 Pro
Mi Mix Alpha
Mi 9 Pro 5G
Mi 9 Pro
Mi 9 ExplorerPoco M2 Reloaded
Poco X3 Pro
Poco F3
Poco X3 NFC
Poco X3
Poco M2 Pro
Poco M2
Poco F2 Pro
Poco X2
Poco C3
Black Shark 4 Pro
Black-Shark 4
Black Shark 3 Pro
Black Shark 3
Black Shark 2 Pro
Black Shark 2
Black Shark 3S

Diğer bloglarımıza göz atmak ve incelemek için tıklayabilirsiniz.

Tüm ürünlerimize ulaşmak, bilgi almak ve incelemek için tıklayabilirsiniz.

Merve

4 senedir içerik üreten Merve Taş, İşletme mezunudur. Çeşitli firma ve internet sitelerine E-Ticaret, SEO ve Dijital Pazarlama danışmanlığı vermekte ve bu bağlamda içerik üretmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu