Seyahat

Vizesiz Ülkeler ile Dünyayı Keşfedin!

Vizesiz ülkelerin hangileri olduğunu biliyor musunuz? En güncel listesi burada!

Hepimizin hayali değil midir, tüm koşullar uygun olsun ve dünyayı gezelim! Gezmek ve görmek istediğimiz çok yer olsa da, bu bazı politik koşullardan dolayı pek mümkün olmayabiliyor. Dünyanın her yeri insanlarınken, neden bir yerleri görmek için bazı izinlere ihtiyacımız var ki? Bu düzen değişmedikçe ve biz kağıt kürek işleriyle uğraşmaya üşendiğimiz sürece, vizesiz ülkelere gidip keyfimize bakarız; değil mi?

Dünyada sadece 4 tane ülkeye sadece kimlik kartımızla giriş yapabiliyoruz. Bazı ülkelere Schengen vizesi almadan girebilsek de, yine de pasaportumuzun olması gerekiyor. Eğer yakın zamanda bir seyahat planınız varsa ve çıkmama ihtimali olan bir vizeyle uğraşmak yerine vizesiz girebileceğiniz ülkelere gitmek istiyorsanız, günümüz şartlarında mantıklı bir seçim olacaktır.

Pandemi dünyasından önce elimizi kolumuzu sallayarak gidebildiğimiz sayılı ülkeye de artık bazı koşulları sağlayamıyorsak giremiyoruz. Eğer aşı olmadıysanız sizi kabul etmeyebilirler. Eğer onların kabul ettiği bir aşıyı olmadıysanız da kabul etmeyebilirler. Bütün doz aşılarınızı olduysanız da, elinizde PCR testi de olsa zorunlu karantinaya alabilirler.

Genelleme yapacak olursak çoğu ülkenin PCR testi kuralı 72 saat’e dayanıyor. Eğer yurtiçi uçuyorsanız ve tüm doz aşılarınızı olduysanız, PCR testi zorunluluğunuz yok. Hayat Eve Sığar uygulamasından aşı kartınızı aktifleştirmeniz gerekiyor, aktifleştirme işlemini yaptıysanız dilediğiniz şekilde seyahat edebilirsiniz.

Yurtdışı görmeden tükettiğimiz gençliğimizde, küçük bir yerinden de olsa Avrupa’nın bazı şehirlerinin ucundan tutabiliyor olmamız umut verici… Dünya’da doğup dünya vatandaşı olabilmek için yüksek miktarda paralar ödeyip günlerce evraklarla uğraşmak biraz can sıkıcı olabiliyor. Sizin için derlediğimiz vizesiz ülkelere göz atarak yapacağınız seyahati daha az uğraştırıcı kılabilirsiniz!

Peki, Schengen vizesine gerek kalmadan hangi ülkelere seyahat edebiliriz? Sizin için araştırdık!

30 Gün Boyunca Gezilecek Vizesiz Ülkeler

Belarus

Britanya Virjin Adaları

Brunei

Dominik Cumhuriyeti

dominik

Endonezya

Filipinler

Filistin

Güney Afrika

Kazakistan

Kırgızistan

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Kosta Rika

Maldivler

Niue

Özbekistan

Palau

Rusya

Singapur

Tayland

90 Gün Vize ile Gezilecek Ülkeler

Nijer

Andorra

Arjantin

Arnavutluk

Azerbaycan

Bahamalar

Barbados

Belize

Bosna-Hersek

Brezilya

Ekvador

Fas

Güney Kore

Hong Kong

hongkong1

İran

Jamaika

Japonya

Karadağ

Katar

Kolombiya

kolombiya

Kosova

Lübnan

Kuzey Makedonya

Malezya

Moldova

Monaco

Pakistan

Peru

Sırbistan

Solomon Adaları

Şili

Tunus

Ukrayna

Vatikan

Venezuela

Diğer bloglarımıza göz atmak ve incelemek için tıklayabilirsiniz.

Tüm ürünlerimize ulaşmak, bilgi almak ve incelemek için tıklayabilirsiniz.

Merve

4 senedir içerik üreten Merve Taş, İşletme mezunudur. Çeşitli firma ve internet sitelerine E-Ticaret, SEO ve Dijital Pazarlama danışmanlığı vermekte ve bu bağlamda içerik üretmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu