DekorasyonHaber

Ventrawall Nasıl Bu Kadar Popüler Oldu?

Ventrawall ile tanışanlar ve henüz adını duymayanlar, sizi şöyle alalım! Ventrawall nedir ve nasıl bu kadar popüler oldu? Sizin için yazdık!

Eğer siz de evinizin aynı görünmesinden sıkıldıysanız, evinizde değişiklik istiyorsanız, piyasadaki duvar boyası ve duvar kağıdı gibi ürünlerin fiyatları çok yüksek geliyor ve pandemi döneminde evinize usta sokmaktan çekiniyorsanız; sizin için harika bir önerimiz var! Piyasadaki tüm geleneksel ürünleri bir kenara bırakın ve hemen pamuk sıva ile tanışın!

Ventrawall Pamuk Sıva Nedir?

Pamuk Boya, adını pamuğun saf güzelliğinden almıştır çünkü %100 pamuktan üretilen, kimyasal, kanserojen ya da alerjik madde içermeyen bir duvar kaplamadır. Hiçbir kimyasal madde içermemesi sebebiyle piyasadaki diğer tüm ürünlerden farklı olduğu için son yıllarda tasarımcılar birçok farklı alanda pamuk boyayı kullanıyor ve öneriyorlar.

Hangi Odalarda Kullanılır?

Ventrawall ile çözüm
Uykusuzluk Sorununuza Çözüm

Ventrawall, koleksiyonlarındaki ürünlerini en çok tasarımcıların tercih ettiğini ve yeni tasarladıkları evlerin bebek odalarında, salonlarında, yatak odalarında ve koridorlarında sıkça tercih ettiklerini söylüyor. Bebek odası ve yatak odasında kullanılması için oldukça büyük talep var, çünkü kimyasal içermemesinin yanı sıra %80 ısı yalıtımı ve %60 ses yalıtımı sağlayarak deliksiz bir uykunun kapılarını açıyor.

İnsanlar En Çok Hangi Odalar İçin Pamuk Sıvayı Tercih Ediyor?

Evin misafirler tarafından en çok görülen yerleri olan koridor, mutfak ve salonunda da Ventrawall’in sıra dışı renk ve desen seçenekleri sıkça karşımıza çıkıyor. Çoğu anahtar teslim projelerde evin koridor, mutfak ve salonunda pamuk sıvanın birçok rengi kullanılıyor, hatta yeni desenler oluşturulup daha ikonik bir tarz elde ediliyor.

Evi Yenilemenin En Ekonomik Yolu

Evlerde Ventrawall’in bu kadar tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise, elbette yaşadığımız ekonomik durumdur. Pamuk boya, hala daha piyasadaki duvar boyası ve duvar kağıdı gibi ürünlere kıyasla oldukça ekonomik kalıyor. Evini yenilemek isteyen ve tasarımcılarla çalışmak istemeyen herkes, pamuk boyanın ekonomik oluşuyla tercihlerini ondan yana kullanıyor.

ventrawall reklam gorseli

Ekonomik sebeplerden ötürü evini pamuk boya ile yenileyen herkes, pamuk boyanın kendi ekonomik fiyatının da dışında elektrik tasarrufu sağlaması yönündeki avantajları sayesinde de sıkça tercih edildiğini söylüyor. Pamuk boya, %80 ısı yalıtımı özelliği sayesinde tüm gün ısınmak ya da serinlemek için yakıt harcamanızın önüne geçerek oda sıcaklığını stabil tutar.

Yalıtım Mümkün!

Salon Dekorasyon Önerileri

%80 ısı yalıtımı, %100 pamuktan üretilmesinden kaynaklanan pamuğun tutucu özelliği sayesinde gerçekleşir. Standart bir duvar boyası ile günde 5 saat klima çalıştırıyorsanız, pamuk sıvanın ısı yalıtımı özelliği sayesinde bu süre düşer ve maksimum performans gösterir. Böylece hem doğayı kirletmemiş olursunuz, hem de elektrik tasarrufu yapmış olursunuz.

%60 ses yalıtımı özelliğinden bahsetmiş miydik? Pamuk sıva, %60 ses yalıtımı özelliği sayesinde bebek odaları, çocuk odaları ve salonda oldukça sık tercih ediliyor. Hem evinizdeki sesin dışarıya gitmesine, hem de dışarının gürültüsünün evinize gelmesine engel olur. Böylece gürültülü komşulardan rahatsız olma devri kapanır!

Ses yalıtımı özelliğini kullanmak için yan komşunuzun gürültücü olmasına gerek yok! Pamuk sıva, tavana da uygulanabilir; böylece üst katınızdaki komşularınızın bütün gün koşan çocuğunun sesinden rahatsız olmanızı engeller.

Böceklerden Anında Kurtulun!

Duvarlarınızda sürekli örümcek ağı oluşuyor ve evinizi sürekli ilaçlatmak sizi yoruyor mu? Merak etmeyin, pamuk sıva teknolojisi bunun da önüne geçer! Pamukboyaıvanın pH derecesi 7 olarak belirlenmiştir, bu da böceklerin yaşaması için uygun bir ortam değildir. pH 7, aynı zamanda insan sağlığı için en doğru derecedir; böylece hem evinizi böceklerden arındırmış, hem de sağlığınız için doğru bir karar vermiş olursunuz!

Rutubete Elveda!

Rutubet, küf ya da nem; çoğu ev için bir türlü çözülemeyen bir sorun haline gelebilir. Peki, rutubet nasıl önlenir? Bu konuyla ilgili olan yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Rutubeti önlemek için birçok yolu denemiş ve asla önüne geçememiş olabilirsiniz, ta ki Ventrawall ile tanışana kadar! Yalıtım bozuklukları sebebiyle duvarlarda oluşan rutubet, sağlıksız bir ortam oluştururken evlerde dayanılmaz bir kokuya sebep olur. Duvarların kabararak evin yapısında bozukluk meydana getirir.

Ppamuk sıva üretilirken; kullanıcının en büyük sorunlarından biri olan rutubet, nem ve küf gibi problemlerin üzerinde duruldu ve bunu çözmeye yönelik bir teknoloji hedeflendi. Pamuk boya sayesinde rutubet, nem veya küf görüldüğü alanlarda astar ya da sıva yapmadan doğrudan uygulanarak rutubet sorununun tekrarlamasını önler ve böylece evinizi kötü kokudan ve sağlıksız koşullardan kurtarır.

Merve

4 senedir içerik üreten Merve, İşletme mezunudur. Çeşitli firma ve internet sitelerine E-Ticaret, SEO ve Dijital Pazarlama danışmanlığı vermekte ve bu bağlamda içerik üretmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu