Dekorasyon

TV Arkası Duvar Kağıdı Nasıl Olmalı?

TV arkası duvar kağıdı, yaşam alanlarınızın olmazsa olmazıdır. TV arkası duvar kağıdı nasıl olmalı? Televizyon arkası duvar kağıdı, televizyondaki görüntüden daha fazla dikkat çekmeyen ve algı dağıtmayan zevkli bir salon dekorasyonu yapın. Salon tv arkası duvar kağıdı seçiminde 3 boyutlu duvar kağıdı tasarımlarını veya TV arkası taş duvar kağıdı modelleri ile evinizi sıradanlıktan kurtaracak sıra dışı dekoratif alanlar yaratmak mümkün. Duvar kağıtları ile evinizin bir çok alanına canlılık ve hareket kazandırmak artık daha kolay. Tarzınıza uygun modeli seçebilmeniz adına sizler için tv arkası duvar kağıtları modelleri düzenledik.

İlginizi çekebilir : Ventrawall, duvar kağıdı renkleri

Televizyon duvar kağıdı modelleri

Tv Arkası Duvar Ne Renk Olmalı?

Tv arkası duvar kağıdı seçimlerimizde en önemli olan unsurlardan biri ise tv ünitesinin bulunduğu odadaki tüm eşyalarının bir uyum içerisinde gözükmesini sağlamaktır. Bu uyumu sağlayabilmek adına dikkat etmemiz gereken durumlar olabilir. Ev dekorasyonunuzda yoğun olarak beyaz veya krem tonları bulunuyor ise, mobilya tasarımlarınız minimalist şekilde olursa koyu füme veya lacivert duvar kaplama malzemeleri ile tamamlayabilirsiniz. Koyu kırmızı, bordo ve kahverengi ağırlıklı olan evlerde siyah rengi ile tamamlama yapılabilir. Tabi en önemlisi beğeneceğiniz renklerin tonlarını yakıştırmanızdır. Eğer tv arkasında kullanacağınız duvar kağıdında göz yormayan ve mat renkler kullanırsanız, renk uyumunu da yakalamanız durumunda harika tasarımlar ortaya çıkacaktır.

Gri Siyah Desenli Duvar Kağıdı

Tv Arkası Duvar Kağıdı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelik olarak dikkat edilmesi gereken, evinizin boyasının rengi ve mobilyasının dokusu ile uyum sağlayacak bir tonda duvar kağıdı seçmek olmalıdır. Açık renk tonlarında kullandığınızda televizyon daha ön plana çıkmaktadır. Eğer mobilyalarınız ile açık tonlar uyumlu olacak ise açık tonları seçebilirsiniz.

salonda yaprak desenli duvar kağıdı tv ünitesi

Duvar kağıdı kullanımında koyu tonları kullanacaksanız evinizle uyumlu ve tamamlayıcı şekilde kullanmalısınız.

Koyu Renk Duvar Kağıdı Modelleri

Tv Arkası Duvar Kağıdı Seçerken Kaçınılması Gerekenler

Öncelik olarak amacımızın televizyonu öne çıkarmak olduğunu unutmayalım. Karışık desenler veya göz yoran renkler kullanmaktan kaçının. Özellikle ilgi odağınızın televizyon olmasını sağlayacak, modern ve zevkinize hitap edecek olması temel alınmalıdır.

Karışık Desenler

Günümüzde oldukça çeşitli duvar kağıtları bulunmaktadır. Tek başına bir yada bir kaç duvarda çok iyi gözüken duvar kağıtları kimi zamanlarda televizyon ünitesi ile birlikte kullanıldığında bütünlük dışında gözükerek evin dekorasyonuna istediğimiz etkiyi vermez, belki de negatif bir etki bile yaratabilir. Bu durumlardan kaçınabilmek için desenlerin çok karışık olmayanlarını tercih edebilirsiniz veya karışık desenli olan duvar kağıdı beğendiyseniz eğer bu duvar kağıdının parlaklığı eğer çok yüksek değilse bu da olumlu olabilir.

Göz Yoran Renkler

Televizyon arkası duvar kağıdı seçimlerimizde en önemli olan unsurlardan biri de çok karışık ve göz yoran renklerin kullanılmasıdır. Eğer bu şekilde bir kullanımda bulunursak, duvar kağıdı tek başına çok güzel olsa bile tv ile birleştiğinde beklediğimiz verimi veremeyecektir. Dikkat dağıtıcı unsur olarak gözükmeye başlamaması için bundan kaçınmamız oldukça önemlidir.

TV Arkası Duvar Kağıdı Fikirleri

Tv arkası duvar kağıdı fikirleri konusunda oldukça fazla bilgi mevcut fakat hala akıllarda soru işaretleri dolaşmakta. Her yeni gün bir çok yeni tarzda duvar kağıdı modeli çıkmakta ve yeni duvar kağıtları modelleri için seçeneklerimiz de çoğalmakta. Sizler için derlediğimiz bu sayfamızda beğenerek kullandığımız, teknolojinin en güzel hediyelerinden biri olan televizyonu evinizin dekoru ile bütünleştirerek sizlere sunuyoruz. Duvara asma demonte şekilde kullanabileceğiniz gibi ayaklarını da kullanabilirsiniz. Tv arkası duvar kağıdı, televizyon ve sizlerin seveceği bir çok dekoratif ürünle yeni nesil dekorasyon modellerini tasarlamanız için örneklerimizi sunuyoruz.

Modern Televizyon Ünitesi Minimal Görünüm
Gri Desenli Duvar Kağıdı
Ev Dekorasyon Salon Televizyon Ünitesi

Televizyon ünitesi ile duvar kağıdı arasında LED aydınlatmalar ile evinize hoş bir detay katabilirsiniz.

Televizyon Arkası 3 Boyutlu Duvar Kağıdı

3 boyutlu duvar kağıdını tercih edecek olanlara en önemli uyarımız, evinizin yalnızca bir duvarına uygulamanız olacaktır. Böylelikle dekoratif olarak görsel algılarda hiç bir bozulma yaşanmaz ve kullandığınız duvar kağıdı daha gerçekçi gözükür.

3 boyutlu taş duvar kağıdı

Son dönemlerde oldukça yüksek trende sahip olan 3 boyutlu duvar kağıdı, tv arkası duvar kağıdı modellerinde en çok beğenilenlerden biri oldu. Televizyonu ön plana çıkartabilmek için oldukça etkili bir yöntem olan 3 boyutlu duvar kağıdı ile televizyon olduğundan daha da önde görülebilmektedir. Konumlandırma da dekorasyonun eve uyması için önem taşımaktadır. Eğer taş duvar duvar kağıdı kullanacaksanız televizyonu duvara demonte etmenizi tavsiye edebiliriz. Bu şekilde arkada kalan taş duvar oldukça gerçekçi bir görünüm elde edecektir. Eğer taş duvar kağıdını tv ünitesi ile birlikte kullanıyorsanız, duvarın gözüktüğü tüm kısımlarda duvar kağıdı olmalıdır. Bu şekilde görsel anlamda bütünlük sağlanmış olacaktır.

Selim

İşletme mezunu olan selim aslan, 5 senedir firma ve web sitelerine e-ticaret, google, seo ve dijital pazarlama üzerine danışmanlık verip içerik üreticiliği yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu