GenelKültür

Squid Game Temalı Dekorasyon Fikirleri

Son günlerde popülerliği gittikçe artan Netflix’in popüler dizisi Squid Game uzun süre adından söz ettireceğe benziyor. Hwang Dong-hyuk’un yapımı dizi, finansal olarak bitmiş 456 kişinin bir araya gelip, çok eski çocuk oyunları tema alınarak hazırlanan, hem birbirleriyle hem de zamana karşı yarıştıkları ölümüne bir oyun olarak kurgulanmış. Ödül ise 45.6 milyar won yani 376.523.286 TL. Kimilerinin “dizi gerçek olsa da oynasak” dediğini duyar gibiyim ! Öyle bir ihtimal olsa sizce hangi oyun oynanırdı? – Bence uzun eşek.

Dizi ilk başta yalnızca bir sezon olarak planlanmış fakat yoğun ilgi üzerine Netflix yapımcılarına uzatma talebinde bulunmuştur. Diziyi izlemeyenler için spoiler vermemek amacıyla konumuza geri dönmek istiyorum, Yuvarlak Üçgen ve Kare şekillerini ve dizinin renkleri olan Pembe ve Yeşili bir süre daha sosyal medyada görecek gibiyiz. Buda bu renklere olan ilginin artacağı anlamına geliyor. Haydi bu renkler ile hoş bir dekorasyon yapalım.

Yuvarlak Üçgen ve Kare

squid game dekorasyonu

Dizideki bu geometri şekillerinin bir hiyerarşiyi işaret ettiğini söyleyebiliriz. Ah! bir spoiler verdim bile.

Dizideki kartvizit hemen akılda kalmıştı öğle değil mi? Bunu dekorasyonumuza nasıl katarız peki?

Bu şekilleri evinizde en basit ve ekonomik şekilde nasıl canlandırırız? Tabi ki duvara asılı bir resim ile; Yatay, kare yada dikey fark etmez; önemli olan arka tonun kum rengi işaretlerin ise siyah renk olmasıdır.

Diziyi izlemiş herkes duvarınızdaki bu şekillerden hemen squid game hakkında konuşmaya başlayacak !

ventrawall reklam gorseli

Duvarınızdaki resim tek başına yeterli olmayabilir. Duvarınızı renklendirmeye ne dersiniz? Gelin şimdide duvar dekorasyonu için yapılabilecek değişikliğe bir göz atalım.

Squid Game Renkleri İle Duvar Dekorasyonu

Pembe renk dizideki oyunları organize eden ekibin giydiği kıyafetin renginden geliyor. Acımasız bu grubun içindeki hiyerarşi sisteminde kare renkli maske giyenler üst seviye yönetici, üçgen orta ve yuvarlak en alt kademeyi temsil ediyordu.

Yeşil renk ise ekonomik olarak tamamen bitmiş, borç batağındaki yarışmacıların giydiği eşofman takımının baskın rengidir.

squid game dekorasyonu pembe yesil

Dekorasyonumuza gelecek olursak duvar renginde yapacağınız pembe ve yeşil renk duvar boyası uygulaması ile odanız bir adım daha squid game dekorasyonunu tamamlamaya yakınlaştıracak.

Renklerin tek başlarına kullanımı da mümkün; yalnızca pembe yada yeşil bir duvarla tarafınızı seçme imkanına da sahipsiniz. Duvar dekorasyonunda boya tercih etmek yerine başka bir alternatif daha düşünebilirsiniz; pamuk duvar boyası. Bu oldukça pratik hamurumsu kıvamlı pamuk sıvayı daha önce duyamamış olabilirsiniz, yazımızın sonunda iyi ki duymuşum diyebilirsiniz.

Kendi başınıza duvarınızı ister pembe ister yeşil renk ile kaplayabilirsiniz. Bu kaplama %100 pamuktan olduğu için üzerine istediğiniz dekorasyonu kolaylıkla asabilirsiniz.

squid game dekorasyonu pembe yesil pamuk duvar kaplama

Duvar Dekorasyonunda Farklı Bir Boyuta Geçin!

Buraya kadar her şey mükemmel görünüyor, duvar dekorasyonunda farklı bir boyuta geçmeye ne dersiniz? Bunu yapabilmeniz için ihtiyaç duyacağınız tek şey bunu ne zaman yapmak isteyeceğinizi bilmeniz gerisi tereyağından kıl çekmek kadar kolay olacak.

Duvarlarınızdaki squid game temalı bir dekorasyon fikri çok ilginç geliyor öyle değil mi? Diziyi izleyenler için harika ilgi çekici bir dekorasyon olacağına inancımız %100 tam.

Duvarlarda alışılagelmiş boya yerine dekoratif hamur sıva kullanmanın avantajlarından biri de bu pamuk sıva ile duvarda şekiller yapabiliyor olmak; bunu ister kalıplar ile ister çizerek yapabilirsiniz.

squid game dekorasyonu pembe yesil pamuk duvar kaplama2
squid game dekorasyonu pembe yesil pamuk duvar kaplama3

Renkleri bir arada kullanmanızda mümkün. Dekorasyon fikirlerinde sınır sizin hayal gücünüzdür. Yani yapabileceklerinizin sınırı sizde bitiyor. Umarım vermiş olduğumuz ilginç fikirler yapmayı düşündüğünüz squid game duvar dekorasyonu konusunda aydınlatıcı olmuştur.

Dekorasyonun Yanında Benzersiz Özelliklere Sahip Olun

Duvarlarınıza dekoratif amaçla uyguladığınız pamuk duvar boyasının birbirinden eşsiz özellikleri olduğunu biliyor musunuz? Bir boya yada duvar kağıdından fazlası bu yeni nesil duvar sıvası %60 ses % 80 ısı yalıtımı sağlıyor, çatlakları kapatıyor, nemi ve rutubeti sanki hiç orda değilmiş gibi yok ediyor.

Uygulama için ustaya ihtiyaç duymuyor. pH seviyesinin özel ayarlanması neticesinde böcek ve zararlı virüslerin barınmasına imkan vermiyor. Boyaya göre fiyatı çok ama çok ekonomik. Işık yansımasını emerek rahat bir oda görünüşü sergiliyor. Tamamen kokusuz olan bu üründen yalnızca dekoratif görüntüsü ile değil darbelere karşı dayanıklı oluşu ile de memnun kalacağınızdan eminim.

Selim

İşletme mezunu olan selim aslan, 5 senedir firma ve web sitelerine e-ticaret, google, seo ve dijital pazarlama üzerine danışmanlık verip içerik üreticiliği yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu