GenelGüzellikSağlık

Protez Saç ile Hayal Ettiğiniz Görüntüye Kavuşun!

Protez saç uygulaması ile uzun zamandır istediğiniz saçlara kavuşmak ister misiniz? Sizin için derlediğimiz bilgilere göz atın!

Çeşitli sorunlar sebebiyle saç derinizde kelleşme mi var? Bazen kelleşme sorunu kolay bir şekilde çözülse de, farklı sebeplere bağlı olarak yaşanan kelleşme problemleri kalıcı olabiliyor. Böyle durumlarda eski görüntünüze kavuşmak için yapmanız gereken en hızlı ve en kolay yöntemi sizin için araştırdık! Protez saç uygulaması nedir?

Akdeniz erkeklerinin her 5inden 1inde genetik kelleşme görülüyor. Bunun önüne geçmek için kelleşme başlamadan bazı önlemler alınsa da, kellik başladıktan sonra kaybedilen saçları geri döndürmek bazen zor ve yıpratıcı bir süreç olabiliyor. Gelişen teknoloji, kelleşme sorunu yaşayan ve bundan şikayetçi olan erkek ya da kadınların problemini protez teknolojisi ile çözüyor!

Protez saç uygulamasında, yeni saçların ömrü saçın kalitesi, yapısı ve özelliklerine göre artar ya da azalır. Sağlıklı bir operasyonla ve operasyon sonrası bakıma göre yeni ekilen saçların ömrü uzayabilir ya da azalabilir. Doğru kullanım ve bakım ile protez ömrü 1-2 seneye kadar uzayabilirken, bakım yapılmayan ve özensiz kullanılan saçların ömrü 6 ay gibi kısa bir süreye kadar düşebilir.

Protez saçın ömrünü belirleyen bir faktör de, kullanılacak olan saçın kalitesi ve yapısıdır. Siz ne kadar bakım yapıp özen gösterseniz de, kötü bir uygulama ile uygulanan protez işlemi dilediğiniz kadar uzun ömürlü ve kalıcı olmayabilir.

İnce telli saç protezlerinin ömrü daha kısayken, kalın telli ve güçlü saçların ömrü daha uzun olabilir. Uygulama için size uygun görülen saça ne kadar uzun kullanabileceğinizi doktorunuza danışabilirsiniz.

ventrawall reklam gorseli

Protez Saç Uygulaması Kimlere Yapılabilir?

protez saç

Saç dökülmesinin çeşitli nedenleri olabilir. Genellikle genetik olarak bir kelleşme problemi olsa da, vücuttaki çeşitli değerlerin eksikliğinden kaynaklı bir dökülme yaşıyor olabilirsiniz. Geçici saç dökülme problemlerinin çözümü olsa da, genetik kelleşmenin bir tedavisi henüz bulunmuyor. Yaşadığınız sorunun türünü anlamak için doktorunuza danışınız.

Protez saç uygulaması, saç dökülme nedenlerinize bağlı olarak 18 yaş ve üzeri olan herkese uygulanabilir. Danışanın durumuna göre daha erken yaştakilere de bu uygulama yapılabilir. Kemoterapi, bölgesel kelleşme, saç kıran, genetik sebepler vb. fark etmeksizin bütün kelleşme problemleri protez saç uygulaması ile kolay ve hızlı bir şekilde çözülebilir.

Protez Saç Uygulamasından Önce Nasıl Bir Yol İzlenir?

protez sac
  • Protez saç uygulaması yaptırmadan önce ilk olarak vücudunuzdaki değerlere baktırmanızı öneririz. Yaşadığınız sorun geçici ya da başka bir şeyin sonucu olabilir. Kalıcı bir sorun yaşadığınızdan emin olun.
  • Protez saç için görüşmeye gittiğinizde ilk aşama ölçü alınmasıdır. Titizlikle bir uygulama yapılacaksa, ölçülendirme işlemi doğru ve hassas bir şekilde yapılmalıdır. Kelleşme yaşanan bölge tespit edilir ve bu bölge üzerinden diğer saçlarla uyum sağlayacak şekilde bir uygulama yapılması için özel kalıp alınır.
  • Kişinin kafa ölçüsü alındıktan sonra, kişinin saç tipine ve şekline göre bir protez saç seçilir. Seçilen yeni saç, büyük bir özenle ve titizlikle saç derisine uygulanır. Uygulama kısmı çok önemlidir, çünkü protez saçı ne kadar kullanacağınızı etkileyen ana faktörlerden biri uygulamaya gösterilen özendir.
  • Yaptıracağınız işlemin son aşaması, uygulanan protezin şekillendirme aşamasıdır. Saç tipinize ve diğer saçlarınıza uyumlu olacak şekilde, yeni eklenen saçlar şekillendirilir, kesimi yapılır ve sabitlenir. Hızlı ve kolay bir şekilde saçlarına kavuşan danışan, yaşadığı tüm sorunları geride bırakarak hayatına devam eder.

Protez saç uygulaması sanılanın aksine bir ameliyat değildir. Cerrahi herhangi bir işlem ya da müdahale yapılmadan kişinin kelleşen bölgesine saç ekimi yaparak istediği görüntüye acısız ve hızlı bir şekilde kavuşmasını hedefler.

Kaybolan saçları elde etmenin birçok yolu olsa da, çoğu kişi genellikle hızlı, kolay ve diğer işlemlere göre daha ekonomik olduğu için protez sac uygulamasını tercih eder. Kaybolan saçlarınızı yerine getirmekle kalmayıp, uzun süredir istediğiniz görüntüye kavuşmanızı sağlar ve böylece daha mutlu bir hayat yaşamanıza yardımcı olur. Herhangi bir cerrahi müdahale olmadan ve anestezi alınmadan, kelleşme sorununu kolayca protez sac uygulaması ile çözmek mümkün!

Merve

4 senedir içerik üreten Merve, İşletme mezunudur. Çeşitli firma ve internet sitelerine E-Ticaret, SEO ve Dijital Pazarlama danışmanlığı vermekte ve bu bağlamda içerik üretmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu