Dekorasyon

Pamuk Sıva Ventrawall İle Şık Dekorasyonlar

Pamuk sıva veya dekoratif sıva hatta ve hatta pamuk duvar kaplaması olarak da bilinen Ventrawall markasının pamuk sıva ürününden sizlere bahsediyor olacağız. Tüm detayları ile birlikte pamuk sıva sizlerle!

Pamuk Sıva Nedir?

Pamuk sıva, geleneksel ürünlere kıyasla sadece dekorasyon amacıyla değil, dekorasyon yaparken birçok özelliği de içinde barındırmasıyla bilinir. Piyasadaki birçok boya çeşidi, birden fazla kimyasal içerir ve bunlara uzun süre maruz kalındığında ciddi sonuçlar doğurabilir. Pamuk sıva, bu noktada hepsinden ayrılır.

Geleneksel duvar boyası ya da duvar kağıdı gibi araçlar evimize uygulanırken yoğun bir kokuya maruz bırakır ve bu kokuyu solumak tehlikeli olabilir. Duvar boyası kuruduktan sonra bu zararlı etkiden kurtulacağımızı düşünsek de, içinde kimyasallar bulunduğu için kuruduktan sonra da zararlı etkilerini göstermeye devam eder. Duvar kağıdında kullanılan materyaller de yoğun kimyasallar içerir.

Dekoratif sıva, bu uygulamaların aksine kokusuzdur ve hiçbir kimyasal, kanserojen ya da alerjik madde içermez. Diğer uygulamalar tiner, yapışkan vb. bileşenlerle hazırlandığı için ciddi yan etkiler barındırsa da dekoratif sıva sadece su ile karıştırıldığı için insan sağlığına bir tehlikesi yoktur. Renklendirici içermez, tüm renklerini doğada bulunan renklerden almaktadır.

Dekoratif Sıva ile Rutubeti Tek Hamlede Çözün

Geleneksel duvar kağıdı ya da duvar boyası gibi ürünler, genellikle sadece evinizi dekore etmek içindir. Örneğin, eğer yüzeyde bir bozukluk ya da rutubet gibi oluşumlar varsa, bunlar için sadece duvarınızı duvar boyasıyla boyamak yeterli değildir. Duvar boyasını uygulamadan önce mutlaka bir astar ya da sıva uygulamak gerekir.

Dekoratif sıva, astar ya da sıva gerekmeksizin rutubet, küf, nem ve duvar çatlağı vb. sorunlu yüzeylere doğrudan uygulanabilir. Yoğun rutubet görülen bir duvarınız varsa, dekoratif sıvanın rengini korumak adına isteğe bağlı olarak astar uygulaması yapılabilir; ama astar uygulanmadan da aynı performansı verebilir. Pamuk sıva ile tüm bu sorunlar sona erecek, rutubetli bir duvarınızda rutubet sorununuz ortaya kalkacaktır.

ventrawall reklam gorseli

Rutubetli duvar ya da tavanınıza dekoratif sıvayı uygulamadan önce yüzeyi nemli bir bezle temizlediğinizden emin olun.

yemek odasi 3

Ventrawall Pamuk Sıva ile Isı ve Ses Yalıtımı Yapın

Hepimiz çocukluğumuzda komşuları rahatsız etmemek adına evlerimizde sessizce oyunlar oynamaya çalışmışızdır. Özellikle yazlık şehirlerde yaşayanlar bilir ki, çok soğuk görülmediği için çoğu evde yalıtım yoktur. Günümüzde evlerimize yalıtım yaptırmak oldukça maliyetli olduğu kadar zaman isteyen bir iştir.

Ventrawall, %80 ses yalıtımı ve %60 ses yalıtımı özelliğine sahiptir. Yani, tek bir ürünle hem evinizi güzelleştirebilir; hem rutubetli duvarınızı onarabilir, hem yalıtım yapabilirsiniz. Üstelik, dekoratif sıva yere ya da koltuğunuza dökülse bile herhangi bir leke bırakmayacağı için evinizi kirletmez; arkasından saatlerce temizlik yapmanıza gerek kalmaz.

Pamuk Sıva Darbeye Karşı Dayanıklıdır ve Tamir Edilebilir

Çoğu duvar boyası, sadece renk ve uzun ömürlü olması adına üretilir. Canlı bir turuncuya boyadığınız duvarlarınızın 1 yıl sonra renginin solmaması için, duvar boyasının içine çeşitli kimyasallar katılır. Duvar boyasının zamanla yüzeyden kalkıp kabarmaması, yani iyi tutunabilmesi için birçok bileşen içermektedir. Uzun ömürlü bir kullanım vaat etse de, birçok kişi 2-3 senede bir duvarlarını boyatır.

Dekoratif sıva hem uzun ömürlüdür, hem de duvar boyasının sahip olmadığı birçok özelliğe sahiptir. Örneğin, duvar kağıdı ya da duvar boyasını temizlemek ne kadar zordur? Çocuğunuz duvarlara resim yapsa, onları çıkarmak ya çok zor ya da imkansızdır. Dekoratif sıva ise, kusurlu bölge ıslatıldıktan sonra plastik mala ile sıyrılarak kolayca tamir edilebilir.

Evinize mobilya aldınız ve mobilyacılar eşyaları yerleştirirken bütün duvarlarınızı çizdi, duvar kağıtlarınızı kaldırdı. Bunun geri dönüşü olmadığını hepimiz biliriz. Dekoratif sıva darbelere karşı dayanıklıdır ve duvarın üzerinde bir kalkan görevi gördüğü için duvarınıza zarar vermez. Pamuk sıvanızın üzerinde bir darbe oluşsa bile yukarıda bahsettiğimiz yöntem ile kolayca tamir edilebilir.

Darbe alan Ventrawall duvar nasıl tamir edilebilir. Videomuza göz atabilirsiniz.

Ventrawall Dekoratif Sıva Böceklenmez

Tavan köşelerindeki örümcek ağlarını toplamaktan bıktınız mı? Pamuk sıvanın pH derecesi 7 olduğu için herhangi bir böceğin barınamayacağı bir koşul oluşturur. pH 7 derecesi, aynı zamanda insan sağlığı için en doğru derecedir. Bu yüzden dekoratif sıvanın üzerinde herhangi bir böcek barınamaz, yumurtlayamaz ya da yuva yapamaz.

Ventrawal Dekoratif Sıvanın Yanma Süresi Ne Kadar?

Dekoratif sıva, %100 pamuktan oluşsa da kuruduğu zaman duvarınızda bir katman oluşturur. Bu yapı, yangına karşı dayanıklıdır. Olası bir yangına karşı yangının büyümesine sebep olmaz. Ventrawall geç alev alır ve etrafa zehirli duman yaymaz.

Merve

4 senedir içerik üreten Merve, İşletme mezunudur. Çeşitli firma ve internet sitelerine E-Ticaret, SEO ve Dijital Pazarlama danışmanlığı vermekte ve bu bağlamda içerik üretmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu