Dekorasyon

Evde Hissettiren Otel Dekorasyonu

Tatil, kimi zaman evde oturup dinlenmek; kimi zaman görülmemiş, gezilmemiş yerlere gitmektir. Biraz soluklanmaya ihtiyaç duyan herkesin tatil için can attığını biliyoruz. Peki, sizin için tatil güzel bir otele gitmek mi? Evde dinlenmek mi? Eğer tercihiniz otelse, bir otelden beklediğiniz her şeyi ve otel dekorasyonunda olması gerekenleri anlatıyoruz!

Tatile gitmeyi kim sevmez ki? Gidiş için hazırlıklar; valiz toplamak, kıyafet ayarlamak… Hepsi başlı başına heyecanlı bir süreçtir. Hayat telaşına biraz ara vermeye herkesin ihtiyacı vardır ve tatil yapmak, bunun en önemli adımlarından biridir.

En Güzel Oteli Seçin!

Tatile gitmek için bütün hazırlıklarınızı yaptınız… İşten izin aldınız, valizlerinizi hazırladınız, uçak biletlerinizi aldınız… Ayırttığınız oteli seçerkenki kriterleriniz neydi? Sizin için bir oteli güzel yapan en önemli faktör nedir?

Verdissimo’a göre, yeni trend otellerde yeşillik kullanmak! Bitkilere yer verilen oteller daha sıcak bir ortam sunuyor ve insanları evinde hissettiriyor. Eğer konaklayacağınız otelde bitki kullanılıyorsa, aidiyet duygunuz artarak daha güzel bir tatil geçirmeniz işten bile değil!

otel dekorasyonu

Otel dekorasyonu ve otel odası dekorasyonu, tatilimiz için büyük bir yere sahiptir. Çok güzel bir şehre gitsek bile, kaldığımızın otelin kötü olması bizim için tatili kötü hatırlamaya yeterli bir sebeptir. Hem ihtiyaçlara cevap veriyor olması, hem dekorasyonunun göze hitap ediyor olması otel seçiminde etkili faktörlerdir.

Kalacağınız oteli seçerken birçok şeye dikkat ettiğinizi biliyoruz. Bunun başında daha önce orada konaklamış müşterilerin yorumları geliyor. Geriye dönüp baktığımızda hatırlayacağımız şeylerden biri oteldir. Bazı oteller, fotoğraflardan mükemmel gözükse bile hizmet kalitesi aynı düzeyde olmayabiliyor; bunu anlamamızın tek yolu da daha önce orada vakit geçiren müşterilerdir. Otel dekorasyonu, bu noktada iyi bir etkendir.

Beklediğinizden Fazlasını Alın!

Konaklayacağınız otelin size sundukları sizin için yeterli mi? Mesela, çok para verdiğiniz bir tatilde sadece oda kahvaltı olması, bazen itici sebeplerden biri olabilir. Diğer öğünleri düşünmeden, her şeyden yararlanabileceğiniz bir tatil yapmak istiyor olabilirsiniz. Otel dekorasyonu çok güzel olsa bile, bu gibi isteklerinizi karşılayan başka yerler bakmanızda fayda var.

Tertemiz Bir Uyku Çekin!

otel dekorasyonu

Bir otelin en can alıcı noktası temiz olmasıdır. Bir günlük konaklama bile olsa, kirli ve düzensiz hissettiren otellerde kalmak bütün enerjinizi düşürebilir. Kendinizi rahat hissetmeniz, banyoyu rahatça kullanabilmeniz, yatakta rahatça uyuyabilmeniz tatilinizin güzel geçmesi için çok önemlidir.

Ruhunuzun Doyduğu Kadar Karnınız Da Doysun!

Bir günlükten bir haftalığa; ne kadar kalacağınızın önemli olmadığı, yüksek hizmet beklediğiniz şeylerden biri de kuşkusuz otel yemekleridir. Her yemeğin sizin mutfağınızdan çıkmış gibi olmasını bekleyemezsiniz elbette; ama yine de damak zevkinize ve midenize hitap eden bir otel, tatilinizi güzel geçirmenize yeterli bir sebeptir.

Dekorasyon Festivaline Davetlisiniz!

Otel dekorasyonu yapılırken genellikle konsept belirleyerek müşterilerin ihtiyacına cevap verme eğilimindedirler. Örneğin, dağlık bir yere tatile gidiyorsanız, kalacağınız yer dağ konseptindedir. Taş duvarlar, şömineler… Eğer yazlık bir yere tatile gidiyorsanız, otel oda dekorasyonu genellikle beyazlar, maviler; yazı özetleyen renklerle donatılmıştır.

Kendi Odanızda Gibi Hissedin!

Kalacağınız otel odası dekorasyon anlamında çok önemlidir. Otelin genelinden memnun kalmış olabilirsiniz ama odasındaki kırık mermerler, küflenmiş duşlar da aklınızda yer eder. Bu bağlamda otel odası dekorasyonu, ihtiyaçlarınıza cevap olabildiği kadar gözünüze de hitap etmesiyle önemlidir.

otel dekorasyonu

Kaldığınız otelde akşam odaya geldiğinizde bir bardak çay içmek istiyor olabilirsiniz. Dışarda su almak aklınıza gelmemiş, odanızda su içmek istiyor olabilirsiniz. Takip ettiğiniz bir dizinin yeni bir bölümü gelmiş olabilir. Otel dekorasyonu, tüm bunları ve daha fazlasını karşılamak üzere tasarlanmalıdır.

Dekorasyonda Renklerin Önemi

Renklerin psikolojik etkileri, kanıtlanmış bir olaydır ve birçok alanda profesyonel anlamda kullanılır. Renklerin anlamları ve psikolojik etkilerini incelediğimiz bu yazımızda detaylı bahsetmiştik.

Otel odası dekorasyonu yaparken, genellikle sakinleştirici renkler kullanılır. Neden bütün otellerin beyaz, krem gibi renkleri kullandığını hiç düşündünüz mü? Sadece temiz görünmesinden ötürü değil elbette; krem renginin sakinleştirici etkisiyle konaklayan müşterilerin daha huzurlu bir tatil geçirmesi hedeflenir.

Konforu Yakınınızda Arayın

Otel odası dekorasyonu ve otel dekorasyonu yapılırken, konaklayan müşterilerin rahat olmasına odaklanılır. Bu yüzden ses yalıtımı önemli bir faktördür. Odalarda sessiz bir konaklama için %60 ses yalıtımı, %80 ısı yalıtımı özelliği bulunan %100 pamuk duvar boyaları tercih edilebilir. Rutubet, nem, küf gibi sorunlu yüzeylere astar, sıva gibi ön hazırlıklara gerek kalmadan uygulanır.

Genel olarak otellerin ne kadar yoğun olduğu bilinir. Bu yoğunluk, kir ve dağınıklığı beraberinde getirir. Darbeye karşı dayanıklı %100 pamuk duvar boyaları, kir tutmayarak daha temiz bir görüntü olmasını sağlar. Otellerin house keeping bölümünde, koridorlarında, odalarında, girişinde; dilediğiniz iç cephede %100 pamuk duvar boyaları ile hem sağlıklı, hem de benzersiz bir dekorasyon sunulabilir.

Merve

4 senedir içerik üreten Merve, İşletme mezunudur. Çeşitli firma ve internet sitelerine E-Ticaret, SEO ve Dijital Pazarlama danışmanlığı vermekte ve bu bağlamda içerik üretmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu