DekorasyonEğitim

Kendin Yap Fikirleri ile Göz Alan Dekorasyon!

Kendin yap projeleri ile evinizi güzelleştirmeye hazır mısınız? Birkaç küçük fikir ile evinizi yenilemek mümkün!

Evimizin göze hitap etmesi, hepimizin istediği bir şeydir. Evimizi güzelleştirmenin birçok yolu var; temiz ve toplu tutmak, mobilya seçimi, halı seçimi, perde seçimi… Bunların yanında, dekorasyon öğelerinin de emekleri göz ardı edilemez. Seçtiğimiz dekorasyon öğeleri de evin görünüşünü tamamlayan önemli unsurlardır.

Dekorasyon Evin Demirbaşıdır!

Dekorasyon, her evin ihtiyacı olan önemli bir faktördür. Örneğin, salonunuzda çok zevkli parçalar kullanmış olabilirsiniz fakat hala biraz eksik gözüküyor olabilir. Bunun için, eşyalarınıza ve evin genel havasına uygun dekorasyon öğeleri kullanabilirsiniz.

Peki, evde kendin yap dekorasyon projeleri üretebilir miyiz? Sizin için birkaç kendin yap dekorasyon projesi derledik!

Eskimeyen Güzellik: Punch!

Pandeminin gelmesiyle, sosyal medyadaki küçük işletme sayısı arttı. Gelir kaynağı arayan ve bu işlere meraklı olan herkes, kendilerine sayfa açarak yaptıkları çalışmaları paylaştı. Bu gibi sayfalardan ilham alınarak kolay bir şekilde evinizde değişiklik yapmak istiyor, ama yabancı olduğunuz hobi malzemelerini kullanmaktan mı çekiniyorsunuz?

Pinterest’te yer alan bu gibi örnekler ile oluşturmak istediğiniz punch işini kolayca seçebilirsiniz! Punch işi punch iğnesi, kasnak ve kumaş yardımı ile oluşturulan dekorasyon öğeleridir ve herkesin kolaylıkla ulaşabileceği ve uygulayabileceği bir hobi türüdür. Büyük yetenek veya bilgiye ihtiyaç duymadan, punch ile evinizi güzelleştirebilirsiniz!

punch1

Punch işi ile bardak altlıkları, kırlentler, duvar süsleri; hatta halı bile yapabilirsiniz. Oluşturacağınız her çalışmayı yaratacılığınızı kullanarak özgün bir hale getirebilirsiniz! Kendi ürettiğiniz tasarımları evinizde sergilemek mi? Daha teşvik edici bir şey olamaz!

Jüt İpi ile Evinize Can Verin!

Yine pandemi sürecinin hayatımızda yaptığı değişikliklerden biri, evde uzun süredir kullandığımız eşyaları değiştirmeye başlamaktır. Kendin yap dekorasyon fikirleri arasında en sık karşımıza çıkan projelerden biri olan halat ipi kullanımı, her türlü objeyi modern ve rustik çizgilerle yenilememizi sağlıyor.

Evinizdeki saksıları halat ya da jüp ipi ile kaplayabilir, klasik saksı görüntüsüne hayat verebilirsiniz. Halatları birbirine silikon tabancası ile yapıştırarak dilediğiniz ölçülerde sepetler yapabilirsiniz. Jüt ve halat ipiyle yapılamayacak hiçbir şey yok!

Boş Cam Şişelerini Değerlendirin!

849d782aac3e5bbaf0bafd7a06b9a78b 1

Son yıllarda soda şişelerinden o kadar enteresan kendin yap dekorasyon öğeleri çıkıyor ki, biz bile inanamıyoruz! Bazı marketlerde satılan Avşar marka soda şişelerinin üzerindeki kağıt baskıyı temizleyip, içine baharatlığınızı koyabilirsiniz; led ışığı şişeye koyarak aydınlatma yaratabilirsiniz, içine çakıl taşı koyarak vazo görünümü elde edebilirsiniz!

Son yıllarda soda şişelerinden o kadar enteresan kendin yap dekorasyon öğeleri çıkıyor ki, biz bile inanamıyoruz! Bazı marketlerde satılan Avşar marka soda şişelerinin üzerindeki kağıt baskıyı temizleyip, içine baharatlığınızı koyabilirsiniz; led ışığı şişeye koyarak aydınlatma yaratabilirsiniz, içine çakıl taşı koyarak vazo görünümü elde edebilirsiniz!

Makrome ile Değişimin Tadını Çıkarın!

Makrome ile daha önce tanışmayanınız varsa, henüz hiçbir şeye geç kalmış değil! Kendin yap dekorasyon fikirlerinin başını çeken uygulamalardan biri olan makrome, evinizin her alanında çok şık gözükürken bohem ruhunu yansıtacak! Makrome ipi hem ulaşılması hem uygulaması kolay olduğu için son yıllarda dekorasyonda kendisine büyük bir yer buldu.

Makromeden kendinize neler mi yapabilirsiniz? Kırlentler, aynalar, duvar süsleri, saksılar, sepetler; hatta kıyafetler bile! Tamamen hayal gücünüze bağlı bir çalışma sunabileceğiniz yegane hobi çeşitlerinden biri olan makrome ile evinizi güzelleştirmeniz işten bile değil!

kendin yap

Makromeden kendinize neler mi yapabilirsiniz? Kırlentler, duvar süsleri, saksılar, sepetler; hatta kıyafetler bile! Tamamen hayal gücünüze bağlı bir çalışma sunabileceğiniz yegane hobi çeşitlerinden biri olan makrome ile evinizi güzelleştirmeniz işten bile değil!

Parlamanın En Güzel Yolu Reçinedir!

Yine son yılların vazgeçilmez kendin yap dekorasyon öğeleri arasında olan Reçine, birçok farklı şekilde kullanım sunuyor! Tepsi, kolye ucu, anahtarlık, bardak altlığı… Birçok zengin seçenek arasından dilediğinizi seçip, kalıpları satın alarak kolayca kendi reçine tasarımınızı oluşturabilirsiniz.

reçine

Reçine için satılan simlerden satın alıp parlak görünümlü objeler yapabilir, reçine dökmeden önce uygulayacağınız kalıba çiçekler koyup çiçekli objeler yaratabilirsiniz. İnternetteki birçok benzersiz tasarımdan ilham alıp dilediğiniz tasarımı oluşturabilir, kendinize yeni bir hobi edinebilirsiniz!

Büyük Değişiklikler Küçük Adımlarla Gerçekleşebilir!

Evinizde küçük değişiklikler yerine büyük değişimler istiyor, fakat diğer kendin yap projelerinde olduğu gibi büyük bütçeler ayırmak istemiyorsanız; sizin için harika bir önerimiz var! Bu yazımızda da değindiğimiz gibi, duvar dekorasyonu evin geneli için büyük önem taşır. Dilediğiniz iç cephenin tavan ve duvar yüzeyine uygulanabilen %100 pamuk boyalar; duvarlarınızdaki değişimi tamamen sizin elinize bırakır ve yeniliği ulaşılabilir kılıyor.

kendin yap fikirleri ile goz alici dekorasyon

Hiçbir kimyasal, kanserojen ya da alerjik madde içermeyen pamuk duvar boyaları, uygun fiyatlarıyla ve kolay uygulanabilirliği ile ailenizle birlikte yapabileceğiniz keyifli bir aktivite olacak! Üstelik, bileşeni sadece su olduğu için çıplak elle de uygulanabilir, böylece çocuklarınıza da güven rahatlığıyla yaptırabilirsiniz.

Hem görsel olarak alışılagelmişin dışında bir görüntüye sahip olacak, hem de ürünün %60 ses yalıtımı ve %80 ısı yalıtımı özelliklerinden faydalanmış olacaksınız. Evinizi yenilemenin en sağlıklı yolu olan pamuk duvar boyaları ile tanışmak için tıklayabilirsiniz!

Merve

4 senedir içerik üreten Merve Taş, İşletme mezunudur. Çeşitli firma ve internet sitelerine E-Ticaret, SEO ve Dijital Pazarlama danışmanlığı vermekte ve bu bağlamda içerik üretmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu