Dekorasyon

Gökyüzü Mavisi 2022’nin Rengini Keşfedin

Gökyüzü mavisi rengi ile evinizde doğanın esintilerini hissedin!

Ev dekore ederken dikkat ettiğimiz noktalar hangisi, hiç düşündünüz mü? Yeni taşındığımız evlerden bahsediyorsak, genellikle duvar renginin sade olmasını bekleriz ve buna göre bir dekorasyon yaparız. Eğer evimizi yeni döşüyorsak, mobilyalar ve halılar diye bu sıralamama devam eder.

Genellikle ev duvarlarında krem rengi, gri ve beyaz gibi tonlar tercih edilse de; bu anlayış yerini renklere bıraktı diyebilir miyiz? Her odaya benzersiz bir tasarım sağlayan renkli duvarlardan en çok tercih edilenleri arasında gökyüzü mavisi sayılabilir. Gök mavisi ile evinize engin denizleri taşımak çok kolay!

Duvar tasarımının yanında, mobilya seçiminde de tekdüzelik ve tam takım mobilya modası geride kaldı. Uzun yıllardır süregelen bu tasarım anlayışını yerini birbirinden farklı tasarımdaki mobilyaların birleşmesine bıraktı. Siyah deri bir koltuğun yanına keten kumaşlı bir berjer tercih etmek, artık modern görüntüyü sağlıyor.

Farklı desen, kumaş ve renklerin buluştuğu son yılların dekorasyon anlayışında, tekdüze görüntünün sıkıcılığı geride kaldı ve uyumsuz parçaların uyumu yakalanmaya başladı. Evlerimizde alıştığımız görüntüden uzaklaşıp daha hareketli parçalar seçerek bu görünümü kolayca elde edebiliriz.

Duvar Dekorasyonunda Gökyüzü Mavisi

Duvar dekorasyonunda gökyüzü mavisinin son yılların büyük trendlerinden biri olduğunu söylemek mümkün. Mavi ve tonları genellikle erkek çocukların odaları için kullanılsa da son yıllarda cinsiyetlere renk atamak oldukça demode bir görüş olduğu için kız çocuklarının odalarında da kullanılmaya başladı.

ventrawall reklam gorseli
gökyüzü mavisi
gökyüzü mavisi

Gökyüzü mavisi rengi, denizi ve gök mavisini anımsattığı için uygulandığı mekana ferah ve geniş bir hava katar, bu yüzden sıkça tercih edilir. Gök mavisi aynı zamanda birçok mobilya ile uyum sağlarken pudra tonlarındaki renklerle, pastellerle ve mavinin kendi tonlarıyla birlikte kombinlendiğinde benzersiz bir uyum yakalar.

Gökyüzü mavisinin bir diğer kullanım sebebi de mavinin taşıdığı anlam diyebiliriz. Milattan öncesine kadar dayanan renk anlamları, dekorasyonda ya da ünlü markaların logolarında sıkça kullanılır. Bundan daha önce renklerin anlamlarında bahsetmiştik.

Mavi rengi başarıyı, mutluluğu, özgüveni, özgürlüğü ve sakinliği temsil eder. Bu yüzden yine birçok marka logosunda, okullarda, hastanelerde, çalışma alanlarında mavi ve tonlarının sıkça kullanıldığını görebiliriz. Evlerimizde de mavi rengini kullanarak ikonik bir atmosfer yaratmamız elbette mümkün.

Ventrawall Gökyüzü Mavisi

Evimizde gökyüzü mavisini kullanmak istiyoruz, değil mi? Peki, geleneksel duvar boyası çok kimyasal içeriyor, fiyatı çok yüksek, sürekli temizlik istiyor, kolayca kirleniyor gibi sebepleri yüzünden bizi kendinden uzaklaştırıyor olabilir. Duvar kağıtları da kimyasal içermeleri, çıkarıldığında duvarda iz bırakması vb. sebepleri yüzünden tercih edilmiyor.

Gökyüzü mavisini duvarlarınızda gökyüzü ve deniz kadar doğal bir ürünle uygulamak işten bile değil! Ventrawall pamuk sıva, %100 pamuktan oluşur ve hiçbir kimyasal, kanserojen ya da alerjik madde içermez. Tamamen doğal olduğu için çıplak elle uygulama yapılabilir.

Gökyüzü mavisini Ventrawall ile tercih edin! Cam, tuğla, beton, mermer, fayans, gaz beton vb. her yüzeye astar veya sıva gibi uğraştırıcı, zahmetli ve maliyetli ön hazırlıklara gerek kalmadan kolayca uygulanır. Kullandığınız duvardaki görüntüyü değiştirmek istiyorsanız ya da keşke başka yere yapsaydım diyorsanız, söküp başka duvara uygulayabilirsiniz!

Ventrawall %60 ses yalıtımı ve %80 ısı yalıtımı sağlar. Bu özellikleri sayesinde hem çocuklarınızın özgürce oyun oynar, hem bütün gün yakıt harcamanıza gerek kalmadan oda sıcaklığını dengelersiniz. Doğaya zarar vermeden yakıt tasarrufu yapmak mı? Ventrawal ile mümkün!

Ventrawall aynı zamanda ışık koordinasyonu sağlar. Gece karanlıkta bile renkler çok net seçilir, mineral taşlı modellerden tercih ederseniz her daim göz alıcı bir parlaklık sağlar. Kokusuz, antistatik bir üründür. Yangına karşı dayanıklıdır. Hızlı ve kolay bir uygulaması olmasının yanında aynı zamanda ekonomiktir.

Duvar çatlaklarını kolayca kapatarak benzersiz bir uyum sağlar. Rutubet, küf ya da nem gibi sorunları önler; bu gibi yüzeylere astar ya da sıva gibi işlemlere gerek kalmadan uygulanır.

pH derecesi 7olduğu için böcek barındırmaz. pH 7 insan sağlığı için en önemli derecedir. Kolayca tamir edilerek sürdürülebilirliğini korur. Darbelere karşı dayanıklıdır.

Sadece duvar dekorasyonu değil, evinizde, ofisinizde, otelinizde, restoranınızda; dilediğiniz her yerde sizin ve sevdiklerinizin sağlıkla vakit geçirmesini sağlar. Piyasadaki diğer ürünlere göre %100 doğal içeriktedir.

Merve

4 senedir içerik üreten Merve, İşletme mezunudur. Çeşitli firma ve internet sitelerine E-Ticaret, SEO ve Dijital Pazarlama danışmanlığı vermekte ve bu bağlamda içerik üretmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu