GenelGüzellik

Evde Tırnak Bakımı Hakkında İpuçları

Tırnak bakımınızı dışarda yaptırıp her ay buna bütçe ve zaman ayırmaktan bıktınız mı? Evde kendiniz kolayca tırnak bakımı yapabilirsiniz!

Her Şeyi Yapabiliriz!

Bazılarımız evde her şeyi kendisi yapmayı sever. Kendine bakmanın bir terapi yöntemi gibi olduğunu düşünerek, bütün bakım işleriniz kendileri üstlenir. Eğer siz de bunlardan biriyseniz, bir gününüzü kendinize ayırmadan önce arkanıza yaslanın ve sizin için derlediğimiz bilgileri okuyun!

Evde bakım yapmak, bazılarımız için olmazsa olmazların arasındadır. Her ay düzenli olarak cilt bakımı, manikür, saç bakımı vb. gitmek hem bütçe, hem zaman ayırmanız gereken şeylerdendir. Bugün size evde tırnak bakımı, evde manikür ve evde pedikür nasıl yapılır; bunları anlatıyoruz!

Evde Tırnak Bakımı

Tırnaklarımız, özellikle kadınlar için oldukça hassas bir konudur. Görsel açıdan önemli olduğu kadar bir şeyleri tutmamıza yardımcı olan, temizliğinin ve önemli olduğu bir dokudur. Tırnak bakımı sanıldığından daha önemlidir, çünkü yediğiniz yemekleri bazen elle tutuyor, her yere ellerinizle dokunuyorsunuz ve kirli tırnaklar bakteri barındırıyor olabilir.

Tırnak bakımınızı düzenli olarak salonda yaptırabilirsiniz elbette, ama bunu evde yaptırmanın çok kolay yöntemi var! Sadece birkaç adımda evde manikür ve evde pedikür yapabilirsiniz! Nasıl mı? Takipte kalın!

ventrawall reklam gorseli

Evde Manikür Yapmanın En Kolay Yolu

evde manikur4

Birçoğumuz manikür yaptırmak için her ay güzellik salonlarına gidip bunun zaman alan bir aktivite olduğunu fark etmişizdir. Eğer çalışıyorsak ya da tam zamanlı anneysek, bir şeylere vakit ve nakit ayırıp bununla uğraşmak gerçekten yorucu olabilir.

Evde tırnak bakımı, birçoğumuza yabancı olduğumuz için zor gelse de sanıldığından daha kolay! İhtiyacımız olanlar,

  • Pamuk
  • Etlerinizi yumuşatacak bir ürün
  • Tırnak makası
  • Manikür makası veya tırnak eti makası
  • Törpü

Sadece bu 5 malzeme ile kuaförden çıkmışsınız gibi ellere sahip olmak çok kolay!

1- Ellerinizi yıkayın

İşe başlamadan önce ellerimizi güzelce yıkayıp tüm kir ve yağlardan arındıralım. Normalde yıkadığımızdan biraz daha detaylı bir el temizliği, evde manikür için önemli bir adımdır.

2- Ellerinizi nemlendirin

Elleriniz özellikle kış aylarında kuruyup çatlıyor olabilir. Pandemi nedeniyle sürekli kolonya ve dezenfektanla temizlediğimiz ellerimiz, iyice hassaslaşıp sık sık nemlendirme ihtiyacı duymaya başladı. Ellerinizi yoğun bir kremle güzelce nemlendirin, eğer elinizde varsa tırnak bakım yağı ile tırnaklarınıza masaj yapın. Eğer tırnak yağınız yoksa bir pamuğa zeytinyağı veya saçınıza kullandığınız herhangi. bir yağı döküp tırnaklarınızı ovuşturabilirsiniz.

3- Temiz bir havlu serin

Evde manikür ve evde pedikür işlemleri, çok fazla kir ve artık et çıkardığı için bir havludan yardım almayı unutmayın. Bir havlunuzu bunun için ayırabilir veya kullanacağınız havluyu silkeledikten sonra yıkayabilirsiniz.

4- İşe etlerden başlayın

Tırnak etlerinizi belirginleştirmek için törpünün ucuyla tırnak etlerinizin altından nazikçe geçin. Eğer ilk defa evde manikür yapıyorsanız, tüm bu işlemleri nazikçe yapmayı unutmayın; tırnak etlerinizi yara yapmak istemezsiniz.

5- Etlerinizi nazikçe kesin

evde manikur2

Kesmek için hazırladığınız ve yağlarla veya kremle masaj yaptığınız etlerinizi artık kesebilirsiniz! Dilerseniz bu adımda ucu eğimli olan manikür makası ya da tırnak eti makası kullanabilirsiniz. Manikür makasları her alana rahatça giremedikleri için bizim önerimiz tırnak eti makasından yardım almanız; evde manikür veya evde pedikür yaparken daha temiz bir görüntü elde etmeniz işten bile değil.

6- Kesin ve törpüleyin!

Tırnak bakımının en önemli adımlarından biri, törpüleme işlemini düzgün yapmaktır. Tırnaklarınızı kısaltmak istiyorsanız, kestikten sonra mutlaka törpüleyerek tırnakların altında biriken et ve tırnak birikintilerini alabilirsiniz. Törpüleme işlemini ne kadar düzgün yaparsanız, tırnaklarınızın kırılma olasılığı o kadar düşecektir.

7- Güle güle kullanın!

Tırnaklarınızla işiniz bittikten sonra ellerinizi güzelce yıkayın ve tekrar nemlendirin. dilerseniz, tercih ettiğiniz bir rengi tırnaklarınıza uygulayarak manikürünüzü daha belirgin kılabilir ve tırnaklarınızı modernize edebilirsiniz.

Unutmayın, evde manikür ve evde pedikür işlemlerine etleriniz kolayca adapte olur ve ne sıklıkta yaparsanız o sıklıkta tekrar etmeniz gerekir. Etler çok çabuk uzayarak eski halini alır ve tekrar bu işlemleri tekrar etmeniz gerekir. Bu yüzden yapma sıklığınızı azaltmanızda fayda var.

Eğer ilk işlemde zorlandıysanız, siz bir de kendinizi ilerleyen zamanlarda görün! Eliniz kolayca alışacak, artık gözünüz kapalı manikür yapabilir hale geleceksiniz!

Merve

4 senedir içerik üreten Merve, İşletme mezunudur. Çeşitli firma ve internet sitelerine E-Ticaret, SEO ve Dijital Pazarlama danışmanlığı vermekte ve bu bağlamda içerik üretmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu