Dekorasyon

En İyi 11 Mutfak Duvar Süsleri Modelleri

Mutfak duvar aksesuarları ile dekorasyon yapmak artık çok kolay! Mutfak duvar süsleri modelleri ile mutfaklara yenilik zamanı!

mutfak duvar süsleri

Mutfak Duvar Süsleri Modelleri ile Yenilenin

Mutfak duvar süsleri ile çok masraf yapmadan mutfağınıza yenilik getirebilirsiniz. Mutfağınızın dekorasyonunu değiştirmenin maliyeti çoktur. Sıklıkla değişiklik yapılamaz. Fakat dekoratif duvar süsleri fiyatları oldukça uygundur.

Duvar süsleri ile mutfağınıza yeni bir hava kazandırabilirsiniz. Mutfak dekorasyonu yapılırken önemli olan birçok unsur bulunur. Bunların başında dekore edeceğiniz alanın karakterini belirlemek gelir.

Mutfağınızında modern, çağdaş, minimalist, iskandinav yada bohem dekorasyondan faydalanabilirsiniz. Bu dekorasyonlardan biri mutfağınıza uygulayabilirsiniz. Buna uygun bir yapıda olan bir duvar süsü ile dekorasyonunuzda bütünleyici bir görünüm sağlayabilirsiniz.

mutfak duvar süsleri

Mutfakta kullanılan her bir ürün özenle seçilmelidir. Mutfağınızda yaratacağınız karakter için uyumlu bir yaşam alanı yaratmanızı sağlar. Böylece dekorasyonunuz bütünleşir. Mutfak ne kadar aydınlık olursa içinde zaman geçirmek bizler için bir o kadar kolay olur.

Özellikle mutfakta çok zaman geçiren kişiler aydınlık gösteren açık renk duvar boyalarını sıklıkla tercih eder. Böylece daha kaliteli ve olumlu bir yaşam alanı oluşturulur.

Mutfak İçin Duvar Süsleri Nasıl Seçilir?

Mutfak duvarı süsleri seçilirken dekorasyonunuz ile uyumlu renklerden faydalanabilirsiniz. Mutfakta hangi renkleri ağırlıkla kullandığınız çok önemlidir.

Mutfağımızda zaman geçirmekten keyif almanın en harika yollarından biri dekorasyondur. Doğru dekorasyon ile mutfağınızda geçirdiğiniz vakti daha kaliteli ve mutlu bir şekilde geçirebilirsiniz.

mutfak için duvar süsleri nasıl seçilir

Sizlere pozitif enerji veren renkleri mutfağınızda tercih edebilirsiniz. Kimi zaman mutfağınızda kullanılan renkler için bir değişiklik yapmanız zor olabilir. Bu durumlarda dekoratif ürünlerde bu renklere yer verebilirsiniz.

Örnekteki gibi koyu renkler ağırlıklı bir dekorda açık renk raf kullanabilirsiniz. Böylece dekorasyonunuz düz ve karmaşık gözükmez. Açık renk raflar ile hareket kazandırabilirsiniz.

Aydınlatma ürünlerinizi beyaz seçebilirsiniz. Özellikle koyu renk modern dekorasyon modellerinde mutfakta beyaz ışıktan faydalanabilirsiniz. Örnek olarak mavi, yeşil, sarı ve turuncu renklerini verebiliriz.

Siyah renk veya ahşap ağırlıklı mutfaklarda sarı tonlarında ışıklar sıklıkla tercih edilir. Böylece renk uyumu daha fazla olacaktır.

mutfak duvarı süsleri

Tabi aydınlatma ürünleri tercih edilirken en önemlisi rahat ve konforlu hissetmenizdir. Bu sebeple dekoratif olmasının yanında sizler için doğru renk olması gerekmektedir.

Ahşap ile dekore ettiğiniz bir duvarınız bulunuyorsa siyah beyaz renklerinin uyumu oldukça şık bir görünüm sağlayacaktır. Böylece küçük mutfak dekorasyonuna sahipseniz, daha geniş ve ferah bir görünüm elde edebilirsiniz.

Küçük mutfak dekorasyonlarında doğru kontrastı yakalamak çok önemlidir. Böylece boğucu ve sıkıcı bir görünümden uzaklaşabilirsiniz.

Mutfak Duvar Aksesuarları Modelleri

mutfak duvar aksesuarları modelleri

Mutfak duvar aksesuarları modelleri oldukça fazladır. Yıllardır popülerliğini koruyan estetik bir tablo ile mutfağınıza renk katabilirsiniz.

Aynı renklerde mobilyaların yoğun olduğu bir alana sahip olabilirsiniz. Böyle bir alanda farklı renklere sahip tablolar ile dekorasyona hareket getirebilirsiniz.

Dekorasyon yaparken en önemli noktalardan biri doğru renkleri seçmektir. Renk seçiminin standart bir kuralı yoktur. Fakat birlikte bir ahenk sağlayan renkler ile modern bir tasarım elde edebilirsiniz.

Mutfak Duvarı İçin Dekoratif Süsleme

mutfak için duvar süsleri

Mutfak duvarı için dekoratif süsleme yapılırken açık tonlara sahip minimalist tablo kullanabilirsiniz. Böylece farklı bir kontrast yakalayabilirsiniz.

Özellikle minimalist tablolar bunun için idealdir. Böylece farklı bir kontrast yakalayabilirsiniz. Beyaz duvara sahipseniz tablolar ile uyumlu bir görüntü elde edebilirsiniz.

Duvarlarda tablo kullanımı ile farklılık yaratmak oldukça uygun fiyatlı ve kullanışlı bir yöntemdir. Hiçbir dönemde modası geçmemiştir. Bu sebeple tablolara gönül rahatlığı ile yer verebilirsiniz.

Mdf tablo veya ahşap tablolara da yer verebilirsiniz. Sizin zevkine en uygun olan tablolar ile harika mutfak dekorasyonu yapmaya ne dersiniz?

Mutfak Duvar Süsü Yapımı

Mutfak duvar süsü yapımı tamamen sizlerin zevkine kalmıştır. Ahşap, duvar tabağı yada vazo boyayarak size özel bir duvar süsü tasarlayabilirsiniz.

Son yıllarda ahşap mutfak duvar aksesuarları ve duvar tabağı modelleri oldukça yaygındır. Sizlerde mutfağınıza uyumlu renklerde kendin yap bir dekorasyona ne dersiniz?

mutfak duvar süsleri modelleri ile mutfak dekorasyonu

Mutfak duvar aksesuarları kullanılırken bütünlüğü bozmaması gerekmektedir. Bu sebeple mutfağınızda kullandığınız diğer dekoratif ürünler ile uyumlu olması gerekir.

Açık tonlarda birçok dekoratif ürüne sahip olabilirsiniz. Bu durumda yakın tonlara sahip duvar aksesuarları tercih edebilirsiniz. Örnek olarak perdelerin renkleri, masada duran dekorasyon ürünlerinin dokuları olabilir.

Mutfak duvar kağıdı ve dekorasyon ürünleri bir bütün oluşturmalıdır. Tüm ürünlerin uyum sağlaması çok önemlidir. Bu sayede mutfağınız bir bütün olarak bakıldığında göz yormaz ve ortama daha pozitif bir enerji yayar.

mutfak duvar dekorasyonu

Çok basit ürünler ile mutfak duvar süsleri yapılabilir. Metal bir askılık bile dekorasyona bir hava kazandırır. Bu sebeple mutfağınızda sizler için kullanışlı olan birçok farklı ürünü dekoratif amaçlı kulanabilirsiniz.

Beyaz ve krem renkleri ağırlıklı olan bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. Böyle bir dekorasyonda koyu renklerde aksesuarlar dikkat çekici olacaktır. Ön plana çıkartmak istediğiniz koyu renklerde objeleri de duvarlarınıza asabilirsiniz. Böylelikle duvarlarınızda hareket kazandırmış olursunuz.

Modern ev dekorasyon yapılırken öncelik ferah bir ortam yaratabilmektir. Bu sebeple az eşya ve aydınlık gösteren tonlarda dekorasyon mobilyaları seçilir.

Görseldeki gibi bir dekorasyon ile mutfağınıza modern bir dokunuş getirebilirsiniz.

Ahşap Mutfak Duvar Süsleri

ahşap mutfak duvar süsleri

Ahşap mutfak duvar süslerinin başında raflar gelir. Özellikle mutfak dekorasyonu modellerinde sıklıkla yer verilir. Bunun sebebi hem dekoratif hem de kullanışlı olmalarıdır.

Rustik dekorasyon yapılırken ahşapa ve doğal materyaller sıklıkla kullanılır. Eğer rustik dekorasyon modellerini mutfağınızda görmeyi seviyorsanız ahşap ürünlere yer verebilirsiniz.

Aynı renge sahip fakat farklı modellerde raflar kullanabilirsiniz. Bu sayede rustik bir görünüme yer verebilirsiniz. Özellikle raflar ve askılar aynı tonlarda ahşap olduklarında harika bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bu sayede dekorasyonda bir bütünlük oluşturabilirsiniz. Küçük mutfağınız varsa aşırı süs kullanmaktan kaçının. Dekoratif duvar süsleri kullanılırken mümkün olduğu kadar sade ve kullanışlı olanları tercih edebilirsiniz. Böylece modern ve göz yormayan bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

mutfak duvar süsleri modelleri

Dekorasyon minimal tasarımlar son dönemlerin gözdesidir. Minimal dekorasyon modellerinde az eşya ve yüksek verim ön plandadır. Mümkün olduğunca az eşya ile ferah ve minimalist bir tasarım elde edebilirsiniz.

Minimalist dekorasyon modellerinde açık renkler ve koyu renkler dengede kullanılır. Minimal tasarımlar yapılırken renkler çok dikkatli seçilir. Doğru oranı yakalamak gereklidir.

Genellikle açık tonlar sıklıkla kullanılır. Koyu tonlar ile desteklenen dekoratif ürünlere yer verilir.

mutfak duvar süsü yapımı

Görseldeki gibi sizlerin sıklıkla kullandığı ürünleri de mutfak duvar süsü olarak kullanabilirsiniz. Böylece hem kullanışlı hem dekoratif bir yaşam alanı yaratabilirsiniz.

Bu örnekte görüldüğü gibi ahşap bir raf ve kesme tahtası ile renk uyumu sağlayabilirsiniz. Özellikle açık renklerdeki mutfak dekorasyonlarında ahşap mutfak malzemeleri sıklıkla kullanılır.

İlginizi çekebilir: Salon Duvar Dekorasyonu

Selim

İşletme mezunu olan selim aslan, 5 senedir firma ve web sitelerine e-ticaret, google, seo ve dijital pazarlama üzerine danışmanlık verip içerik üreticiliği yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu