GenelGüzellikSağlık

Burun Estetiği ile İstediğiniz Değişimi Yaşayın!

Burun estetiği ile istediğiniz görüntüye sahip olmak tahmin ettiğinizden daha kolay! Sizin için derlediğimiz rinoplasti ameliyatı hakkında bilgileri inceleyin.

Günümüzde burun ameliyatı yaptırmayan kişi sayısı oldukça azaldı. Çeşitli sağlık sorunları, uyku problemleri gibi sorunlar da burun ameliyatına davetiye çıkarsa da, genellikle burnunu beğenmeyen kişiler burun ameliyatı oluyor.

Rinoplasti Nedir?

Rinoplasti ameliyatı, halk arasında burun estetiği olarak bilinir. Türkiye’de ve dünyanın her yerinde en çok tercih edilen estetik operasyonlarından biri olma özelliği taşır. Rinoplasti ameliyatı sayesinde sağlığınızı etkileyen problemleri ortadan kaldırabilirken, dilediğiniz görüntüye kolayca kavuşabilirsiniz. Burun estetiği ile uzun zamandır istediğiniz görüntüyü elde etmek zor değil!

burun ameliyati1

Burun ameliyatı, günümüzde daha çok estetik kaygılarla yapılsa da asıl amacı sağlık amaçlıdır. Rinoplasti ameliyatının açık ve kapalı olmak üzere iki türü vardır; hangisinin size uygun olduğunu doktorunuza danışarak öğrenebilir ve ameliyatınızın gidişatına ona göre birlikte karar verebilirsiniz.

Eğer burun estetiği hakkında bir bilginiz yoksa, daha önce burun ameliyatı olmuş kişilerden fikir almış ve neler yaşadıklarını dinlemiş olabilirsiniz. Çevrenizde burun ameliyatı olan biri varsa, iyileşme sürecinin zorluklarına mutlaka değinmiştir. Her ameliyatın iyileşme sürecinin zor olduğunu ve de bu süreci nasıl geçireceğinizin tamamen sizin elinizde olduğunu unutmayın.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği yaptırmak istiyorsanız, ilk olarak güvenilir bir doktor arayışına girmelisiniz. Hangi doktora burun ameliyatı yaptıracağınıza karar verme aşaması biraz zorlu bir süreç olabilir; içinize sinen ve maddi olarak ayırdığınız bütçenin üstüne çıkmayacak bir doktor bulmak zamanınızı alabilir.

Doktora karar verdikten sonra, doktorla görüşüp şikayetçi olduğunuz konuları belirtin ve size en uygun yol haritasını göstermesine izin verin. Sadece görüntü anlamında değil, burnunuzla eğrilik ya da kırık burun vb. sorunlar yaşıyorsanız bunları nasıl tedavi edeceğini kararlaştırabilirsiniz. Doktorunuz tedaviniz için bir yol çizecek ve ameliyat gününe nasıl hazırlanmanız gerektiğini söyleyecektir.

Rinoplasti ameliyatları açık ve kapalı olarak ikiye ayrılır. Gelin, birlikte bu ameliyatları öğrenelim.

Açık Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Açık burun estetiği yapılırken, cerrahın görüş alanını destekleyecek şekilde hastanın burnuna kesikler atılır. Kapalı burun ameliyatına göre iyileşme süreci daha zor ve sancılıdır, bu yüzden son yıllarda gelişen teknoloji ile çoğu doktor tarafından tercih edilmez.

Ameliyatınızın açık ya da kapalı olacağına doktorunuz karar verse de, genellikle kapalı ameliyatla düzeltilemeyen burunlar için açık ameliyat yöntemine başvurulur. İyileşme süresinde morarma, ödem gibi durumlar yoğun bir şekilde gözlemlenebilir, bunu önlemek için bol bol buz koyulması ve ameliyatlı bölgenin nemli tutulması gerekir.

Kapalı Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

burun estetigi1

Burnunuzu tamamen estetik amaçlarla yaptırıyorsanız ve büyük işlemlere gerek yoksa, genellikle kapalı ameliyat gerçekleştirilir. Kapalı burun ameliyatında cerrahınız direkt burun içine kesikler atarak işlemi gerçekleştirir ve bu yüzden açıka meliyata göre daha düşük bir görüş açısı vardır. Kapalı ameliyatın en büyük artısı, görünürde bir iz kalmamasıdır.

Kapalı burun ameliyatında açık burun ameliyatına göre daha hızlı iyileşme, daha az ödem ve daha az morarma meydana gelir. Bu yüzden açık ameliyat gerektiren durumlarda bile hastalar kapalı ameliyat olmak isterler. Bütün ameliyat çeşitlerinde kapalı ameliyatta daha hızlı ve daha kolay bir iyileşme sürecine gireriz.

Eğer daha önce hiçbir ameliyat geçirmediyseniz, kapalı burun ameliyatı sizin için daha doğru bir yöntem olabilir. Kapalı burun ameliyatında sinirsel yapılar zarar görmediği için, duyu kaybı yaşanmaz ve bu durum iyileşmeyi olumlu etkiler. Açık ameliyat daha geniş bir hakimiyet alanı sunsa da, gelişen teknoloji sayesinde kapalı burun ameliyatı ile de birçok noktaya erişilebilir ve birçok işlem yapılabilir hale gelmiştir.

Daha önce burun estetiği yaptırmış insanlardan fikir alırken, her ameliyatın, her insanın ve herkesin acı eşiğinin farklı olduğunu unutmayın. Değişim odaklı bakılsa da, estetik de bir ameliyattır ve her ameliyatta olduğu gibi estetik ameliyatlarının da bir iyileşme süreci vardır. Doktorunuzun tavsiyesine uyduktan sonra ve yaranızın olduğu bölgeye dikkat ettiğiniz sürece tahmini iyileşme süresinden daha erken bir iyileşme bile gözlenebilir.

Diğer bloglarımıza göz atmak ve incelemek için tıklayabilirsiniz.

Tüm ürünlerimize ulaşmak, bilgi almak ve incelemek için tıklayabilirsiniz.

Selim

İşletme mezunu olan selim aslan, 5 senedir firma ve web sitelerine e-ticaret, google, seo ve dijital pazarlama üzerine danışmanlık verip içerik üreticiliği yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu