GenelHaber

Geliyor Gelmekte Olan: Black Friday!

Kasımda aşk mı başkadır, Black Friday ile indirimli alışveriş mi? Her sene Kasım ayı denince akıllara Black Friday gelir! Bu indirim gününde, sezonda beğendiğiniz fakat çok pahalı olan parçaları daha uygun fiyata almanızı sağlıyor. Peki, Black Friday hakkında ne biliyorsunuz? Gelin, birlikte öğrenelim!

Uzun zamandır istediğiniz fakat fiyatı yüzünden almayı ertelediğiniz o şeyi düşünün. Keşke fiyatı biraz daha uygun olsa demiştiniz, değil mi? İnsan olarak sınırsız ihtiyaçlarımız var evet, ama kaynaklarımız maalesef sınırlı. Bu ihtiyaçlarımızı karşılamak için Black Friday gibi günleri bekliyor ve almak istediklerimizi erteliyoruz.

Black Friday ismi nerden geliyor?

Black Friday, küresel olarak belirlenen bir indirim günüdür. Türkiye’de son birkaç senedir uygulanmaya başlansa da, dünyanın birçok ülkesinde bu günde günlerinde inanılmaz indirimler oluyor. İndirimleri takip eden müşteriler de bir gün öncesinden mağazanın önünde sıraya giriyorlar. Büyük indirim gününde mağazalar geç saatlere kadar çalışıyor.

black friday2

ventrawall reklam gorseli

Black Friday, söylenenlere göre adını iki sebepten alıyor: İlki, mağazalar o gün henüz güneş doğmadan açılış yapıyorlar. Bu yüzden her yer karanlık oluyor.

İkincisi ise, 1961 yılında Philadelphia’da bir indirimli alışveriş gününde birçok suç işlenmiş, polisler bütün gün nereden nereye gideceklerini bilememişlerdi. Birçok ölüm, gasp gibi olayların yaşandığı gün gazetelerde Black Friday olarak geçmiş ve o günden beri her sene Kasım ayının aynı haftasının cuma günü bu isim kullanılarak indirim günleri olarak sunuluyor.

Büyük İndirim Günü Ne Zaman?

Black Friday indirimleri, 2021 yılının 26 Kasım’ında başlayacak ve aynı gün bitecek. O günü unutmamak için telefonunda hatırlatma kurmalısınız, o çok beğendiğiniz eşyayı almak için kendinize indirimde yer bulabilirsiniz!

İndirim Oranları Ne Kadar Oluyor?

İndirimler mağazadan mağazaya değişse de, genellikle %40-%70 arası indirim oranı uygulanıyor. Dünyada indirim oranları %90’lara kadar çıksa da, ülkemizde bu durum maalesef pek mümkün olmuyor.

Neden Black Friday’ı Bekliyoruz?

Ekim ayının başlarında sohbeti açılmaya başlayan Black Friday, her sene herkeste büyük umutlar doğuruyor. Günümüz ekonomisinde bir şeyler almak gerçekten çok zorlayıcı olabiliyor. Böyle olunca, bu gibi büyük indirim günlerini bekliyor ve ihtiyaçlarımızı bu günlerde karşılamaya çalışıyoruz. Bu yüzden, birkaç gün daha dayanıp istediğiniz her şeye kavuşmanızı diliyoruz!

İlk Black Friday Ne Zaman Uygulandı?

black friday3

Amerika’da her sene şükran gününden sonraki ilk cuma günü yapılan büyük indirim günü, tüm dünyada aynı gün kutlanıyor. Şükran günü anlayışı olmayan ülkeler de, düzeni bozmamak için uyum sağlayarak diğer ülkelerle aynı gün indirim uyguluyor.

Black Friday İndirimleri Hangi Ürünler İçin Geçerli?

Dünya çapında tüm mağazaların ortak indirim uyguladığı Black Friday’de elektronik, giyim, beyaz eşya, kıyafet, yapı marketler… Aklınıza gelebilecek tüm ürünler büyük oranda indirime girerek daha çok müşteriye ulaşıyor. Tüm mağazalar Black Friday ile indirime giren ürünlerin stoklarını bitirirken, daha indirim gününden birkaç gün önce hangi ürünlere indirim uygulanacağı çoğu mağaza tarafından açıklanıyor.

Değişimi Daha Fazla Ertelemeyin!

Uzun zamandır evinizde köklü bir değişim istiyor ve bunun için bütçe ayırmakta zorlanıyor musunuz? Evlerimizin duvarlarında değişim yapmak, malzeme ve işçilik de eklenince gerçekten çok yüksek fiyatlara çıkabiliyor. Dilediğiniz değişimi yapmak için %100 pamuk duvar sıvası ürünlerimizle tanıştınız mı?

WhatsApp Image 2021 11 02 at 11.12.42

Ventrawall, %100 pamuktan oluşan ve hiçbir kimyasal, kanserojen ya da alerjik madde içermeyen yeni nesil akıllı duvar boyalarıdır. Dilediğiniz her yüzeye hiçbir astar ya da sıva gibi ön hazırlıklara gerek kalmadan doğruca uygulanır.

%80 ısı yalıtımı özelliği ile tüm gün yakıt ya da enerji harcamadan dilediğiniz odayı normal ısıda tutmanızı sağlar. Aynı zmanda %60 ses yalıtımı özelliği ile, komşularınızın gürültüsünü en aza indirgeyerek evinizde keyifle geçirebileceğiniz vakitler sunar. Geleneksel duvar boyası ya da duvar kağıdı ürünlerine göre oldukça ekonomik olmakla kalmayıp, benzersiz özellikleri sayesinde bir ürün ile birden fazla sorunu çözmenize yardımcı olur.

Eğer duvarlarınızda rutubet, nem ya da çatlak gibi problemler varsa, bu sorunların ilerlemesini engeller. Bilindiği üzere geleneksel duvar boyası ürünlerinde rutubetin üzerine uygulandığı zaman rutubet ilerlemeye devam eder. Ventrawall ile hiçbir ön hazırlığa gerek kalmadan rutubetli yüzeyinizi kolayca onarabilir ve bu sorundan kurtulabilirsiniz!

Merve

4 senedir içerik üreten Merve, İşletme mezunudur. Çeşitli firma ve internet sitelerine E-Ticaret, SEO ve Dijital Pazarlama danışmanlığı vermekte ve bu bağlamda içerik üretmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu