GenelHaber

Alec Baldwin Görüntü Yönetmenini Öldürdü

Dünyaca ünlü aktör Alec Baldwin, film çekimi sırasında kazayla görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’i öldürmüştü. Peki, olaylar nasıl ilerliyor? Gelin, hep birlikte öğrenelim.

Alec Baldwin Kimdir?

alec baldwin2

Gerçek İsmi Alexander Rae Baldwin III olan Alec Baldwin, Amerika asıllı oyuncudur. Birçok filmde yer alan ünlü aktör, 3 Nisan 1958 yılında dünyaya geldi. Hilaria Baldwin ile 2021 yılından beri evli olan aktör; konuk oyuncu, başrol ve seslendirme sanatçısı olarak birçok yapımda yer aldı.

Alec Baldwin ve Hailey Baldwin Akraba Mı?

Alec Baldwin, Stephen Baldwin’in erkek kardeşidir. Hailey Baldwin-Bieber ile akrabalığı da burdan gelir. Hailey Baldwin, Alec Baldwin’in yeğenidir.

Alec Baldwin Hangi Filmlerde Rol Almıştı?

alec baldwin3

Alec Baldwin gölge, Köstebek, İhanet, Sarhoş Ebeveynler, Görevimiz Tehlike 5, Nümberg, Kız Kardeşimin Hikayesi gibi filmlerde rol almıştır. Çoğunuzun gözüne aşina olan ünlü aktör, Friends dizisinde konuk oyuncu olarak yer almıştı. Phoebe’nin optimistik erkek arkadaşı rolünü canlandıran Baldwin, bu rolüyle büyük beğeni toplamış ve hafızalarda yer etmişti. Zaten, çoğu oyuncunun yollu illa bir kez Friends ile kesişmişti, değil mi?

Alec Baldwin Hangi Ödülleri Kazandı?

Alec Baldwin Altın Küre ödüllerinde 3 kere En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, Satellite En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, Beyaz Perde Sanatçıları Derneği’nde üçten fazla En İyi Komedi Erkek Oyuncu Ödülü ve daha birçok ödül kazanmıştı.

Alec Baldwin’in Yapımcılığını Üstlendiği Filmde Yönetmenini Öldürdü

Alec Baldwin, yapımcılığını üstlendiği ve oyuncusu olduğu “Rust” filmi çekimi esnasında; içi boş sanılan bir tabancayla kazayla görüntü yönetmenine ateş ederek hayatını kaybetmesine sebep olmuş, yönetmenini de yaralamıştı.

alec baldwin1

İddialara göre, Alec Baldwin silahla prova yaptığı esnada kameraya doğrultmuştu. Kameraman Reid Russel, ifadesinde şunları ekledi: “Bir süre sonra silah patlama sesini duyduk. Görüntü yönetmeni Hutchins, bacaklarında his kaybı oluştuğunu belirmişti.”

Aynı Günün Erken Saatlerde Ekipten İşi Bırakanlar Olmuştu

Russel, olayların gerçekleştiği günde kamera ekibinin birtakım sorunlar yüzünden anlaşmazlık yaşadığını ve altı kişinin işi bıraktığını belirtti. Ödeme ve barınma gibi problemler yaşandığını ekledi.

Halyna Hutchins Hayatını Kaybederken Joel Souza da Omzundan Yaralandı

Alec Baldwin, patlayan silah ile görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’i göğsünden vurarak ölümüne sebep olurken, arkasında duran yönetmen Joel Souza da omzundan yaralandı.

Senaryo danışmanı Mamie Mitchell, 911’e yaptığı arama sonucunda hatta bekletilirken silahların neden kontrol edilmediğini sorguluyordu. Yardımcı yönetmen tarafından silahı teslim alan Baldwin, silahın güvenli olduğunu söylediklerini belirtti. Yardımcı yönetmen, silahta gerçek mermi olduğunu bilmediğini ifade etti.

Baldwin’in giydiği kıyafet New Mexico, Santa Fe’deki bir mahkemede delil olarak alındığı ve kendisi hakkında arama emri çıkartıldığı kayıtlara geçti. Kendisi, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ne kadar üzgün olduğunu belirtmişti.

TMZ, Baldwin’e verilen silahın daha önce mürettebat tarafından atış taliminde kulanılmak üzere gerçek mermilerle doldurulduğunu iddia etmişti. Kazayla ilgili tüm gerçeklerin aydınlatılması için polisle işbirliği içinde olduğunu belirten Baldwin, Hutchins’in ailesine desteğini belirtti ve kendileriyle görüştü.

Set Kazaları Yaşayan Ünlüler

Dünya genelinde birçok sette bu tarz kazaları yaşayan birçok ünlü var. İhmalkarlık ve takipsizlik sebebiyle yaşanan kazaların arasında, sorumlu tutulanlar açıklanmasa da birçok kişi hedef gösteriliyor.

  • Daha önce de yönetmen John Landis, Alacakaranlık Kuşağı filmi çekilirken aktör Vic Morrow ve iki figüranın ölümüne sebep olmuştu.
  • Deadpool 2 çekimleri sırasında, motosiklet kullanan bir kadın dublör bir kişiye çarparak bir binanın camından içeri girmişti. Kadın kazada hayatını kaybetmişti.
  • Harry Potter ve Ölüm Yadigarları çekiminde, Harry Potter’ı canlandıran Daniel Radcliffe’in dublörü olan David Holmes; provalar sırasında yere çakılarak felç geçirmişti.
  • Sihirbazlar Çetesi filmini izlediyseniz, birçok sihirbazın bir araya gelerek bir soygun planladığını bilirsiniz. Filmin en ikonik sahnelerinden biri olan, Isla Fisher’ın kelepçeyle bir su tankının içinde bulunduğu sahneyi hatırlar mısınız? Isla Fisher, çekimler sırasında kelepçelerden kurtulmasına rağmen su tankından çıkamadı ve film ekibi bunu oyuncunun rol yaptığı sanarak umursamadı. Olayın ciddiyeti fark edildiğinde Isla Fisher 3 dakikadır su tankında kalmıştı ve ölümden dönmüştü.

Diğer bloglarımıza göz atmak ve incelemek için tıklayabilirsiniz.

Tüm ürünlerimize ulaşmak, bilgi almak ve incelemek için tıklayabilirsiniz.

Merve

4 senedir içerik üreten Merve Taş, İşletme mezunudur. Çeşitli firma ve internet sitelerine E-Ticaret, SEO ve Dijital Pazarlama danışmanlığı vermekte ve bu bağlamda içerik üretmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu